SaS: Holjenčík nemá čo robiť na regulačnom úrade, Žiga má konať

30. 4. 2017 18:31

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za absurdné, že bývalý predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík, ktorý sám rezignoval, naďalej navštevuje úrad a na požiadane sa zúčastňuje na rokovaniach a poskytuje pracovníkom poradenstvo.

SaS: Holjenčík nemá čo robiť na regulačnom úrade, Žiga má konať
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

„Boli sme svedkami toho, k čomu viedlo konanie pána Holjenčíka, k akému chaosu a akým škodám bývalý šéf regulačného úradu mnohých doviedol,“ poznamenala podpredsedníčka SaS Jana Kiššová a pokračovala: „Na základe čoho pán Holjenčík poskytuje úradu svoje služby, svoju súčinnosť a svoje poradenstvo? Na základe akého mandátu, akého poverenia a akú zodpovednosť za svoje aktivity nesie?“

SaS žiada ministra hospodárstva Petra Žigu, aby konal. Ak odstúpenie Jozefa Holjenčíka nebolo len trápne divadlo pre rozčúlených občanov, malo by súčasné vedenie Úradu pre reguláciu sieťových odvetví dostať od ministra jasný signál, že Holjenčíkov pohyb po úrade nie je vítaný. Predíde sa tým ďalším škodám.

SaS pritom už v máji minulého roka predložila návrh zákona o regulácii, ktorý mohol zabrániť kauze vysokých cien energií. Vládna koalícia ho však odmietla. „Naše návrhy smerujú predovšetkým k odpolitizovaniu tohto úradu, keďže jeho nezávislosť je naozaj kľúčová. Zneužívanie úradu pred voľbami, ako aj ovplyvňovanie cenovej regulácie regulovanými subjektami sme tu už mali. Vymenovanie nového predsedu ÚRSO je však možné už aj dnes podľa súčasného znenia zákona a vôbec nie je potrebné čakať na jeho zmeny,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tílmíder strany pre energetiku Karol Galek.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Pokračuje podpora akademickej komunity pri prenose výsledkov výskumu a vývoja do praxe

5:11 Ministerstvo školstva: Pokračuje podpora akademickej komunity pri prenose výsledkov výskumu a vývoja do praxe

Podpora slovenských vedcov v oblasti transferu technológií bude pokračovať. V súčasnosti sa pripravu…