SaS: Ďalšie obvinenie prokurátora Špirka je pomsta Roberta Kaliňáka

31. 10. 2017 20:10

Ďalšie obvinenie prokurátora špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka, ktorý dozoroval vyšetrovanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka v kauze daňového podvodníka Ladislava B., vysiela verejnosti jasný odkaz: Každý prokurátor, ktorý bude pristupovať k podozreniam voči Robertovi Kaliňákovi nestranne, musí rátať s tým, že mu budú policajti z NAKA znepríjemňovať život bez ohľadu na to, že sa profesionálne strápnia. Tvrdia to predstavitelia strany Sloboda a Solidarita.

SaS: Ďalšie obvinenie prokurátora Špirka je pomsta Roberta Kaliňáka
Foto: TASR
Popis: Minister vnútra SR Robert Kaliňák
reklama

„Nové trestné stíhanie prokurátora Špirka, tento raz za pre­čin zneu­ží­va­nia prá­vo­mo­ci ve­rej­né­ho či­ni­te­ľa, je totiž naozaj trápne. Ako vyplýva z analýzy inkriminovaného uznesenia sudcu Petra Šramka, vyšetrovateľ NAKA pri vznesení obvinenia postupoval nekvalifikovane, v rozpore s elementárnou logikou a skutkovou podstatou prečinu zneu­ží­va­nia prá­vo­mo­ci ve­rej­né­ho či­ni­te­ľa,“ povedal poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár, ktorého doplnil poslanec Alojz Baránik: „Práve tento neprofesionálny postup vyšetrovateľa prezrádza, že skutočnou príčinou vznesenia obvinenia je niečo iné“.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko očakáva, že generálna prokuratúra tak ako pri prvom obvinení prokurátora Špirka zasiahne a toto vykonštruované trestné stíhanie zastaví.

„Odchod Roberta Kaliňáka a Tibora Gašpara zo svojich funkcií je kľúčovým krokom k možnému ozdraveniu polície a mal sa už dávno stať. S týmito dvomi ľuďmi na čele polícia nikdy nebude konať slobodne,“ uzavrel Galko. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Odsúdenie za výbuch v Handlovej je zadosťučinením

6:40 SaS: Odsúdenie za výbuch v Handlovej je zadosťučinením

Rozhodnutie okresného súdu v Prievidzi, ktorý uznal za vinných trojicu obžalovaných v kauze tragické…