SaS: Čakáme na spojené maďarské sily | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

SaS: Čakáme na spojené maďarské sily

21.7.2019 19:20

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) by privítala, keby maďarské strany našli vyhovujúci model a išli do najbližších volieb na jednej kandidátke. Maďarská menšina tvorí na Slovensku významnú časť populácie a mala byť mať zastúpenie v Národnej rade Slovenskej republiky. S výnimkou súčasnej vlády maďarské menšinové strany doteraz vždy stáli na strane demokracie a ekonomických reforiem.

SaS: Čakáme na spojené maďarské sily
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

„Ak má po budúcoročných voľbách vzniknúť vláda, ktorá prekoná reformnú impotenciu Smeru-SD a SNS a odstráni z politického života nahromadené anomálie, tak jednou z podmienok sú spojené maďarské menšinové sily, ktoré sa k takejto vláde pridajú,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

V prípade, že sa politikom na južnom Slovensku nepodarí nájsť dohodu, napríklad pre neochotu niektorých z nich vylúčiť povolebnú spoluprácu so stranami Smer-SD, SNS a ĽSNS, strana SaS si vie predstaviť aj iné riešenie. „Také, že sa na našej kandidátke objaví niekoľko nespochybniteľných osobností z menšinového maďarského prostredia, ktoré sú nám svojím životným príbehom a hodnotami blízke,“ uzavreli liberáli.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Povstanie ľudu dalo zmysel našim dejinám

18:18 SaS: Povstanie ľudu dalo zmysel našim dejinám

Stanovisko SaS k 51. výročiu vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa.

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím