SaS: Aktuálne dianie v Sýrii situáciu zhoršuje a znamená ďalších utečencov

1. 10. 2015 18:59

Strana Sloboda a Solidarita je znepokojená aktuálnym dianím v Sýrii, ktoré začína pripomínať časy studenej vojny v Kórey, na Kube, vo Vietname, či Afganistane.

SaS: Aktuálne dianie v Sýrii situáciu zhoršuje a znamená ďalších utečencov
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

„Ak je totiž pravda, že ruské vojenské jednotky v Sýrii bombardujú pozície umiernenej opozície, ktorú podporujú USA, ale aj Európske štáty, namiesto deklarovaného boja proti ISIS, koniec vojny je v nedohľadne na rozdiel od prívalu utečencov“, uvádza tímlíder SaS pre zahraničnú politiku Martin Klus.

V prípade potvrdenia týchto informácií Rusko sa dostane do rovnakej pozície ako nedávno Turecko, ktoré si deklarovaným bojom proti ISIS riešilo najmä svoje vnútropolitické rozpory s kurdskou menšinou. „Samozrejme s tým rozdielom, že jednoznačným zámerom Ruska, je najmä posilniť si svoj status veľmoci v tomto dôležitom geopolitickom priestore. Rusko sa tým navyše dostane do pozície, v ktorej „zlodej kričí chyťte zlodeja“, keďže minister zahraničia Sergej Lavrov donedávna tvrdil, že sú to práve západné veľmoci, ktoré svojou vojenskou prítomnosťou destabilizujú celý región“, hovorí Klus.

Podotýka, že mier na blízkom východe bez Ruska nebude, preto stále platí, že jedinou cestou je spojenie síl proti najväčšej civilizačnej hrozbe dneška, Islamskému štátu. „Obávam sa však, že aktuálne dianie veci skôr zhoršuje ako im pomáha“, uzatvára Klus. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

R. Raši: Do Izraela a USA posielame ďalšie firmy, aby sa presadili na globálnych trhoch

6:20 R. Raši: Do Izraela a USA posielame ďalšie firmy, aby sa presadili na globálnych trhoch

Zvýšenie využitia kapacity elektrovozidiel, zlepšenie služieb zákazníkom prostredníctvom smart zaria…