SNS: Slovenský parlament bude iniciátor stretnutia V4 a pobaltských štátov | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

SNS: Slovenský parlament bude iniciátor stretnutia V4 a pobaltských štátov

12.6.2018 19:44

Predseda NR SR Andrej Danko sa na záver svojej oficiálnej cesty v Lotyšsku stretol aj s predsedníčkou Parlamentu Lotyšska Inarou Murniece, ako aj s prezidentom Lotyšskej republiky Raimondsom Vejonisom. Parlamentná návšteva bola na pôde Lotyšska po 15 rokoch. Oboch politických partnerov predseda parlamentu informoval o možnosti, ktorú sa bude snažiť iniciovať. Tou by malo byť stretnutie V4 a pobaltských štátov, ktoré by sa mohlo konať ešte počas nášho predsedníctva V4 začínajúceho práve teraz v lete.

SNS: Slovenský parlament bude iniciátor stretnutia V4 a pobaltských štátov
Foto: SNS
Popis: Slovenská národná strana

„Takéto stretnutie by mohlo byť prínosné pre obe strany. Identifikovali by sme tak naše spoločné problémy  a vedeli by sme následne nastaviť lepšiu spoluprácu v rámci Európskej únie. Spoločne tak vieme vyvážiť pozíciu silných štátov, ktoré samozrejme viac pozerajú na vlastné ekonomické záujmy.“ Povedal predseda NR SR Andrej Danko po stretnutí  s predsedníčkou lotyšského parlamentu, a ako Andrej Danko ďalej zdôraznil, Európska únia je jedinečný projekt a musí byť v našom záujme, aby bola jednotná a silná.

Rovnaké posolstvo zaznelo aj na stretnutí s prezidentom  Lotyšskej republiky Raimondsom Vejonisom. Parlamentná delegácia zároveň bola pri  podpise Memoranda o porozumení medzi Národným ústavom detským chorôb v Bratislave a Detskou univerzitnou nemocnicou v Rige. V memorande si obe strany dohodli spoluprácu v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti a dohodli aj podmienky o zabezpečení cirkulácií lekárov vedecko-výskumnej činnosti.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo vnútra: Polícia informovala o vyšetrovaní trestnej činnosti v minulom roku

22:00 Ministerstvo vnútra: Polícia informovala o vyšetrovaní trestnej činnosti v minulom roku

Slovenským policajtom v roku 2018 podarilo objasniť historicky najviac prípadov. Objasnenosť trestný…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím