SNS: Predseda parlamentu si slávnostnou recepciou uctil viac ako 50 diplomatov z celého sveta

20.1.2018 8:03

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko na Bratislavskom hrade usporiadal slávnostnú novoročnú recepciu pre diplomatický zbor akreditovaný v Slovenskej republike. Na slávnostnej recepcii privítal viac ako 50 diplomatov z celého sveta. Slávnosť je nie len novoročná, ale sa viaže aj k oslave 25. výročia vzniku nezávislej Slovenskej republiky.

SNS: Predseda parlamentu si slávnostnou recepciou uctil viac ako 50 diplomatov z celého sveta
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

„Pokojné rozdelenie Českej a Slovenskej federatívnej republiky je aj v súčasnom politickom svete vnímané ako symbol vysokej kultúrnosti a politickej vyspelosti Slovákov a Čechov. Som presvedčený o tom, že náš „zamatový rozvod“ s českým národom prispel k tomu, že suverénne a demokratické Slovensko už v prvých minútach svojho zrodu uznali mnohé štáty, vrátane svetových mocností. Prvým zápisom v rodnom liste Slovenska bolo  práve uznanie zahraničia. Po 25 rokoch samostatnej cesty vieme ešte hlbšie oceniť postoj vašich krajín k Slovenskej republike v čase, keď pomoc a ochranu potrebovala najviac. Za podanú priateľskú ruku medzinárodného spoločenstva pri zrode slovenskej štátnosti Vám úprimne ďakujem.“ V úvodnom príhovore poďakoval diplomatom predseda parlamentu Andrej Danko.

Zároveň zdôraznil, že Slovensko je dôveryhodným a zodpovedným partnerom vo významných medzinárodných inštitúciách. „Žijeme v dynamickej dobe, kedy má informácia veľkú silu. Sme svedkami rôznych zbytočných manipulácií, ktoré častokrát končia veľkými nedorozumeniami aj na medzinárodnej scéne.  Vzájomná komunikácia upevňuje dôveru medzi partnermi a je najlepšou cestou ako zlepšiť naše vzťahy.  Vaša práca je veľmi dôležitá. Ste v prvej línii dialógu, ktorého esenciou je korektnosť a pravda.“ Andrej Danko vysvetlil dôležitosť našich vzťahov so zahraničím.

„Želám si,  aby zahraničie Slovenskú republiku vnímalo naďalej ako rešpektovaný a spravodlivý  štát,  ktorý v sebe ukrýva  ľudskosť a silné mravné hodnoty.“ Na záver predseda parlamentu vyjadril presvedčenie, že náš štát, o ktorom snívali naši predkovia a ktorý sme pred 25 rokmi získali, budeme múdro, prezieravo a so štátnickou rozvážnosťou rozvíjať a to aj s pomocou diplomacie.

V Bratislave, dňa 18. 1. 2018

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SNS: Zviera už nie je vec

12:29 SNS: Zviera už nie je vec

Zviera už nie je vec. Novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorú pripravovala SNS spolu s mi…