SNS: Pán Truban svojimi vyjadreniami ukazuje extrémizmus. Ľudia ako Vy a prezidentka SR by odovzdali slovenské letiská hneď po voľbách

17. 1. 2020 6:33

Slovenská národná strana odporučila vláde SR, aby zabezpečila bezpečné stiahnutie vojakov z Iraku a jej predseda inicioval zvolanie Bezpečnostnej rady SR cez ministra obrany Petra Gajdoša. „Prezidentka SR ako hlavná veliteľka Ozbrojených síl SR nevyslovila žiadne stanovisko. Bohužiaľ čakala asi týždeň, čo povedia svetové médiá. Nečakal som, čo povedia iní, ale vyjadril som jasný názor, že USA ohrozujú bezpečnosť občanov a vojakov na Blízkom východe a vyrábajú tam ďalší konflikt,“ vyhlásil predseda parlamentu Andrej Danko s tým, že Blízky východ je ťažko skúšaným regiónom a súčasne by veľmoci ako USA nemali porušovať takýmito konaniami medzinárodné právo.

SNS: Pán Truban svojimi vyjadreniami ukazuje extrémizmus. Ľudia ako Vy a prezidentka SR by odovzdali slovenské letiská hneď po voľbách
Foto: SNS
Popis: Slovenská národná strana
reklama

Došlo k mediálnej dezinformácii ohľadom postupnosti zverejňovania informácií v danom mieste a čase, keď sa SNS vyjadrovala ku situácii na Blízkom východe. „Práve preto bude schôdza NR SR, na ktorej sa budeme snažiť presadiť uznesenie, ktoré deklaratórne zaviaže vládu SR, aby postupovala jasne v súvislosti s udalosťami na Blízkom východe v prospech Slovenska a NATO a tak aj postupovala v súlade s týmto uznesením v budúcnosti,“ zdôraznil predseda SNS. Slovensko ako členský štát EÚ a NATO si plní všetky záväzky. „Ak by sme nemali vzdušné letectvo, tak by sme platili asi 60 mil. eur ročne za ochranu vzdušného priestoru. Nech si pán Truban porovná fakty. On so svojimi ľuďmi podľa jeho vyjadrení chce asi po voľbách odovzdať Slovensko Spojeným štátom americkým ako aj letiská,“ dodal.

Povýšenectvo západných štátov by sa malo konečne zmeniť voči východným členským štátom EÚ. „Pán Truban svojimi vyjadreniami ukazuje extrémizmus, takíto ľudia ako Vy a prezidentka SR by odovzdali slovenské letiská hneď po voľbách. Slovensko je dnes vďaka SNS jediným štátom, kde nenájdete takéto americké základne ako v iných štátoch. Mala by nastať intenzívna spolupráca veľkých štátov EÚ, aby vytvorili lepšou spoluprácou európsku národnú armádu prípadne alianciu,“ vysvetlil predseda Andrej Danko.

 „Na rozdiel od pána Trubana som vybojoval seniorom o 55 eur mesačne viac, a od  začiatku roka sa im odpustili koncesionárske poplatky. Ak zlepšíme systém výberu daní, tak bude aj na vyššie dôchodky pre všetkých. Veľkým rozdielom je, kto o pomoci rozpráva a kto koná,“ zhrnul na záver nedeľnej diskusnej relácie predseda SNS Andrej Danko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

8:10 Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa 18. 2. vo Vlkanovej zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vojenske…