SNS: O stavbu stožiara so štátnou vlajkou je pozitívny záujem aj v radoch občanov

22. 7. 2019 19:44

Po záujme verejnosti o spolupodieľanie sa na výstavbe vlajkového stožiara pred budovou parlamentu, sa rozhodla Kancelária NR SR zverejniť číslo účtu a spôsob, ktorým môžu potenciálni záujemci prispieť formou darovania peňažných prostriedkov.

SNS: O stavbu stožiara so štátnou vlajkou je pozitívny záujem aj v radoch občanov
Foto: SNS
Popis: Slovenská národná strana
reklama

Kancelária NR SR v stredu formou tlačovej správy a tlačového brífingu predsedu NR SR Andreja Danka prezentovala výstavbu 30-metrového stožiara, na ktorom bude viať najväčšia vlajka Slovenskej republiky. Po medializácii sa na kanceláriu obrátilo hneď niekoľko občanov, ktorí prejavili záujem darovať peniaze na stavbu dôstojného osadenia štátnej vlajky.

To, že sa k predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi a vedúcemu K NR SR Danielovi Guspanovi chcú pridať aj občania a spolupodieľať sa na financovaní unikátneho symbolu slovenskej štátnosti nás teší a preto sme sa rozhodli zverejniť číslo účtu a spôsob, akým by sa mohli pridať aj iní potenciálni záujemcovia ľubovoľnou čiastkou.

K NR SR má zriadený účet na dary s číslom SK27 8180 0000 0070 0044 4199. V prípade záujmu o venovanie finančnej čiastky je však potrebné uzavrieť darovaciu zmluvu medzi Kanceláriou NR SR a darcom. Zároveň, do poznámky pri prevode peňazí treba uviesť svoje meno a účel: „STOŽIAR SO ŠTÁTNOU VLAJKOU“. Ďalšou podmienkou je to, že celková suma všetkých darov nesmie presiahnuť sumu nákladov na realizáciu inštalácie stožiara vrátane zadováženia štátnej vlajky. Z týchto dôvodov vyzývame darcov, aby sa pred zaslaním čiastky obrátili na Sekretariát vedúceho K NR SR na telefónnom čísle 02 / 5972 2201 (2203) za účelom prípravy tejto darovacej zmluvy.
Kancelária NR SR si vyhradzuje právo vrátiť darované finančné prostriedky.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

7:00 Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

Športové podujatia s divákmi za jasne stanovených podmienok, šachovnicové sedenie v divadlách, kinác…