SNS: D. Tittel a T. Jančula: Športovci majú našu podporu, aby mohli slobodne vykonávať profesionálnu športovú činnosť

3. 12. 2019 9:44

Poslanci NR SR za SNS Dušan Tittel a Tibor Jančula a súčasne predkladatelia novely zákona o športe, ktorá má za úlohu zabezpečiť zmluvné slobody a právne istoty pre profesionálnych športovcov, majú podporu aj u osobností športu, ktorí vyjadrujú svoj súhlas k navrhovanej novele.

SNS: D. Tittel a T. Jančula: Športovci majú našu podporu, aby mohli slobodne vykonávať profesionálnu športovú činnosť
Foto: TASR
Popis: Dušan Tittel
reklama

„Zákon o športe je prijatý 4 roky a vďaka nemu ide do športu viacej peňazí, no súčasne to nestačí na rast a výchovu mužstiev. Kluby trápi neistota, preto sme pripravili novelu, ktorá upravuje zmluvnú voľnosť pracovných vzťahov. To znamená, že športovci si môžu vybrať, či budú mať vzťah so zväzom alebo klubmi na živnosť alebo na pevný pracovný pomer. Snažíme sa vytvárať dobré podmienky pre šport. Uľahčil by sa im výber, akým spôsobom budú spolupracovať so športovými klubmi či zväzmi,“ avizoval poslanec SNS Dušan Tittel spolu so zástupcami Iniciatívy slovenského profesionálneho športu, ktorí podporujú túto legislatívnu zmenu.

„Hral som futbal a bol som živnostníkom, nemal som problém s fungovaním. Kluby sú konfrontované so situáciou na otvorenom trhu, preto chcú kvalitný produkt pre fanúšikov, najmä aby neodchádzali do zahraničia kvôli lepším finančným ohodnoteniam,“ vysvetlil Dušan Tittel s tým, že hokejista má lepšie finančné podmienky v zahraničí, ale nemusia byť aj hráčske. „Predstavitelia sa pravidelne stretávajú a diskutujú na témy profesionálneho športu a do budúcnosti sa bude ich iniciatíva rozširovať,“ dodal poslanec SNS.

Richard Lintner ako jeden zo zástupcov uviedol, že predstavujú autority v športovej praxi a malo by to viac rezonovať vo verejnosti. „Prišli sme spoločne podporiť túto novelizáciu. V športe je to zložité a nie je jednoznačné vyhodnotiť závislosť pracovného vzťahu alebo jeho nezávislosť. Z bežnej praxe krok podporujeme, aby športovci mohli slobodne vykonávať profesionálnu športovú činnosť.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…