Reakcia SaS na dianie v parlamente

6.12.2017 18:21

Reakcia predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka na dianie v parlamente v súvislosti s mimoriadnou schôdzou na odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka:

Reakcia SaS na dianie v parlamente
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

„Dnes prebieha tretie odvolávanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Dôvodov je množstvo a jeden z nich je ten, že Robert Kaliňák je vyšetrovaný pre majetkové podvody. Považujem to za obrovskú hanbu pre našu krajinu, že minister vnútra je vyšetrovaný pre majetkové podvody. Pripomínam, že Robert Fico sa dušoval odvolať každého ministra do troch minút, na ktorého padne tieň podozrenia. Ale čo už čakať od človeka, ktorý už toľkokrát dokázal, že nemá kožu na tvári a ktorý býva v byte Bašternáka. Namiesto toho, aby minister vnútra Robert Kaliňák a jeho šéf Robert Fico riadne vysvetlili všetky podozrenia – ako finančné prepojenia na Bašternáka, zámerné nevyšetrovanie jeho daňových podvodov, zlyhanie elektronizácie, šafárenie, nefunkčnú reformu verejnej správy a ďalšie – sa rozhodli primitívne útočiť na opozíciu. Pripomínam, že odvolávame Kaliňáka, nie členov opozície.Musia to byť muky pre mojich kolegov v NR SR toto počúvať.

Vydržte poslanci, vydržte občania, má to zmysel. Najviac kope zdochýnajúci kôň a títo dvaja Robertovia kopú ako zmyslov zbavení. Myslím, že občania im vo VÚC voľbách dali jasne najavo, čo si o nich myslia. My budeme ďalej pracovať, pripravovať reformy a riešenia pre lepší život. A to pre všetkých slušných ľudí na Slovensku.“

Richard Sulík, predseda SaS

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo pôdohospodárstva: Zviera nie je vec! Poslanci schválili zákon o veterinárnej starostlivosti

19:13 Ministerstvo pôdohospodárstva: Zviera nie je vec! Poslanci schválili zákon o veterinárnej starostlivosti

Národná rada SR v treťom čítaní počtom hlasov 95 definitívne schválila zákon o veterinárnej starostl…