Reakcia SaS na TB a vyjadrenia ministerky Matečnej | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Reakcia SaS na TB a vyjadrenia ministerky Matečnej

15.5.2018 16:10

Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) na tlačový brífing a vyjadrenia ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej:

Reakcia SaS na TB a vyjadrenia ministerky Matečnej
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

Od Gabriely Matečnej sme očakávali, že na tlačovom brífingu prevezme svoju politickú zodpovednosť ako osoba, ktorá je priamo zodpovedná za zlyhania voči drobným roľníkom a farmárom a ohlási odstúpenie z funkcie. Gabriela Matečná sa však namiesto toho až smiešnym spôsobom venovala opisovaniu svojich osobných úspechov a úbohému strieľaniu slepými nábojmi na opozičných politikov. Na konkrétne otázky novinárov nedokázala odpovedať. No nebola to opozícia, ale generálny prokurátor tohto štátu, ktorý povedal, že „systém, aký je tam nastavený, je chorý, a to je ešte to prijateľné slovo.“ Ak Andrej Danko verejne vyhlásil v Sobotných dialógoch, že „pani Matečná je povinná vytvárať systém,“, potom sú slová generálneho prokurátora jednoznačným vyslovením nedôvery ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Okrem toho odchod ministerky Matečnej žiadajú aj farmári, ktorých práva má zastupovať. 

V najbližších dňoch budeme informovať o ďalších konkrétnych dôvodoch, prečo musí ministerka Matečná odstúpiť. Ministrom v žiadnej vláde nemôže byť človek, ktorý sa nedokáže problémom postaviť čelom a ešte zbabelo uteká od farmárov.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredsedníčka NR SR za SaS
Jarmila Halgašová, tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident prijal vedúcich diplomatických misií

22:04 Prezident prijal vedúcich diplomatických misií

Prezident Andrej Kiska prijal v stredu v Prezidentskom paláci vedúcich diplomatických misií akredito…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím