Procházka (SIEŤ): Staviame cestu k dobrému štátu

18. 11. 2015 10:42

Rada slovenských regiónov #SIETE dnes v Dolnom Kubíne schválila cestovnú mapu k dobrému štátu.

Procházka (SIEŤ): Staviame cestu k dobrému štátu
Foto: SITA
Popis: Predseda strany Sieť Radoslav Procházka

R.Procházka: “Do konca volebného obdobia chceme dosiahnuť výrazné skrátenie čakacích lehôt na zdravotné výkony, nárast podielu slovenských potravín na domácom trhu na 80 percent a zvýšenie investície do vzdelania a zručností našich detí o 30 percent.“

Rada slovenských regiónov #SIETE dnes v Dolnom Kubíne schválila cestovnú mapu k dobrému štátu.

„Pred dvoma týždňami sme predstavili historicky prvý tieňový rozpočet, ktorý preukázal realistickú povahu nášho plánu pre Slovensko. Dnes sme sa dohodli na ďalšej veci, ktorá sa vymyká tradičnej predvolebnej sľubotechne. Zasadili sme naše záväzky voči ľuďom do konkrétneho časového plánu: prvých sto dní, prvé dva roky a Slovensko 2020,“ povedal predseda #SIETE Radoslav Procházka.

„V prvých sto dňoch potrebujeme položiť základy morálnej obnovy súčasného režimu, a to najmä cez hmotnú zodpovednosť politikov a vylúčenie schránkových firiem z verejného priestoru. V prvých dvoch rokoch sa chceme sústrediť na ekonomickú podporu bežnej slovenskej rodiny, kde aspoň jeden rodič pracuje, na zásadnú úľavu od odvodov a byrokracie pre malých a stredných zamestnávateľov a urýchlenú výstavbu ciest v zanedbaných regiónoch.

Do konca volebného obdobia chceme dosiahnuť výrazné skrátenie čakacích lehôt na zdravotné výkony, nárast podielu slovenských potravín na domácom trhu na 80 percent a zvýšenie investície do vzdelania a zručností našich detí o 30 percent,“ uviedol Procházka.

„V skratke, naša cesta k dobrému štátu je lemovaná dvoma zvodidlami: tým prvým je striktná rovnosť pred zákonom a osobná zodpovednosť každého verejného funkcionára za svoj výkon, tým druhým nastavenie pravidiel tak, aby motivovali a odmeňovali práve tých, ktorí sa tu živili, dnes živia alebo budú živiť vlastnou prácou,“ uzavrel predseda.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mv
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezidentka odvolala z funkcie päť sudcov nad 65 rokov

18:17 Prezidentka odvolala z funkcie päť sudcov nad 65 rokov

Prezidentka Zuzana Čaputová na návrh Súdnej rady Slovenskej republiky odvolala z funkcie sudcu päť s…