Prezidentka o klimatických zmenách: Ešte to vieme zvrátiť

16. 9. 2019 15:12

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dnes v Grasalkovičovom paláci v Bratislave prijala predstaviteľov šiestich ekologických organizácií a klimatických iniciatív. Na stretnutí s pani prezidentkou sa zúčastnili predstavitelia slovenských pobočiek medzinárodných ekologických organizácií WWF, Greenpeace, Friends of the Earth a iniciatívy Fridays for future, ako aj miestnych občianskych iniciatív Znepokojené matky a Nestrácajme čas.

Prezidentka o klimatických zmenách: Ešte to vieme zvrátiť
Foto: TASR
Popis: Zuzana Čaputová
reklama

„Ochrana životného prostredia a problematika klimatickej krízy patria medzi moje top priority. Som  veľmi rada, že Slovensko sa prihlásilo k záväzku uhlíkovej neutrality do roku 2050.  Som totiž presvedčená, že je dôležité hovoriť o ochrane životného prostredia, ale ešte dôležitejšie je konať. Dali sme si konkrétny cieľ. Nebude ľahké ho dosiahnuť. Nepochybujem však, že to zvládneme a bude to na prospech Slovenska a v globálnom meradle aj v prospech celého sveta“, konštatovala prezidentka Zuzana Čaputová.
 
Predstavitelia ekologických organizácií a klimatických iniciatív informovali pani prezidentku o svojich požiadavkách adresovaných predstaviteľom štátu a politikom, ako aj o pripravovanom globálnom „klimatickom štrajku“, ktorý sa aj na Slovensku uskutoční 20.9.2019. 
 
„Veľmi si vážim všetkých, ktorí nám denne pripomínajú dôležitosť ochrany životného prostredia, ako aj tých, ktorí hľadajú riešenia výziev, ktoré nás čakajú napríklad v súvislosti so zmenou klímy.  Dnes som sa s vybranými environmentalistami rozprávala o ďalších možných krokoch, aby sme Slovensku zabezpečili dostatok vody, čistého vzduchu, ale aj neznečistenej pôdy, či zdravých lesov“, povedala po stretnutí prezidentka.  
 
Prezidentku Zuzanu Čaputovú čaka v najbližších dňoch stretnutie s Ministrom životného prostredia SR Lászlom Sólymosom,  ako aj vystúpenie na Klimatickom summite OSN v New Yorku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama

Ďalšie články z rubriky

Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

7:00 Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

Športové podujatia s divákmi za jasne stanovených podmienok, šachovnicové sedenie v divadlách, kinác…