Prezident sa stretol s dobrovoľníkmi Dňa narcisov

15.4.2018 8:57

Pri príležitosti Dňa narcisov sa v piatok predpoludním stretol prezident Andrej Kiska v Poprade s dobrovoľníkmi, ktorí v uliciach mesta zbierajú peniaze na pomoc ľuďom s rakovinou. „Napriek tomu, že je piatok trinásteho a hovorí sa, že je to nešťastný deň, ja verím, že to bude šťastný a úspešný deň,“ povedal Kiska.

Prezident sa stretol s dobrovoľníkmi Dňa narcisov
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska

Ulice Slovenska v piatok zaplnilo viac ako 16.000 dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, ktorí zbierajú financie na pomoc ľuďom s rakovinou. Cieľom Dňa narcisov nie je iba finančná podpora, ale upozorňuje aj na výskyt tohto ochorenia. „Pre mňa je Deň narcisov nielen dňom, kedy sa vyzbiera veľké množstvo finančných prostriedkov, ktoré môžu pomôcť v prevencii, pri liečbe či pri psychologickej pomoci, ale je aj dňom, kedy všetkým chorým na Slovensku ukážeme, že na nich myslíme, držíme im palce a nie sú v tom sami,“ zdôraznil prezident.

Dodal, že podľa štatistík postihne toto ochorenie každého tretieho človeka a každý štvrtý naň aj zomrie. Pripnutím žltého narcisu ako symbolu nádeje na odev tak možno vyjadriť solidaritu so všetkými, ktorí s týmto ochorením zápasia.

Ing. Andrej Kiska

  • BPP
  • Prvý nezávislý prezident Slovenskej republiky
  • prezident

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef

Ďalšie články z rubriky

OĽANO: Imreczeho odchod z postu šéfa Finančnej správy bol nevyhnutnosťou

19:30 OĽANO: Imreczeho odchod z postu šéfa Finančnej správy bol nevyhnutnosťou

Po odhaleniach a spoločnom tlaku opozície konečne rezignoval šéf finančnej správy František Imrecze.…