Prezident Kiska navštívil v Mexiku inkubátor startupov

24.11.2017 18:37

Prezident Andrej Kiska počas svojej trojdňovej návštevy Mexika vystúpil na mexicko-slovenskom podnikateľskom fóre v hlavnom meste. Počas svojho prejavu niekoľkokrát podotkol, že drží palce mladým začínajúcim podnikateľom. Vyzval ich, aby sa nebáli nových vecí, výziev ani možných prehier.

Prezident Kiska navštívil v Mexiku inkubátor startupov
Foto: prezident.sk
Popis: Prezident Kiska navštívil v Mexiku inkubátor startupov

Na fóre vystúpil aj minister hospodárstva Mexika Ildefonso Guajarda Villareal. Vyzdvihol strategickú polohu Slovenska a prirovnal ho k Mexiku, ktorého geografická poloha je podľa Villareala porovnateľne výhodná.

V pléne mexického Senátu neskôr Andrej Kiska vystúpil s príhovorom, ako prvý prezident Slovenskej republiky. Okrem iného v ňom povedal, že obe krajiny, Mexiko aj Slovensko, sú založené na hodnotách, slobode, demokracii a úcte k ľudským právam.

Andrej Kiska navštívil aj centrum Startup Mexico, z ktorého vzišlo už 100 firiem. Práve startupy sú podľa hlavy štátu správnou cestou k tomu, aby životná úroveň v krajinách rástla.

„Pre obe krajiny je dôležité podporovať inovácie, vytvárať podniky s vyššou pridanou hodnotou, ktoré dávajú novú energiu. Tu, v tomto inkubátore startupov vidieť, ako sa dá aby sa aj vláda zapojila do podpory začínajúcich podnikateľov. Človek, ktorý má akýkoľvek nápad, dostane na šesť mesiacov zadarmo priestor, dostane pomoc z pohľadu právneho, ekonomického, marketingového. Pomôžu tomu človeku na začiatku, keď sa často stráca.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef

Ďalšie články z rubriky

Úrad podpredsedu vlády: Vláda schválila finančné prostriedky na EYOF 2021 v Banskej Bystrici

9:19 Úrad podpredsedu vlády: Vláda schválila finančné prostriedky na EYOF 2021 v Banskej Bystrici

Európsky olympijský festival mládeže je jedným z najvýznamnejších európskych športových podujatí na …