Predseda vlády Fico ponúkol spoluprácu novozvoleným županom

14.11.2017 20:20

„Ako predseda vlády SR sa teším na spoluprácu s predstaviteľmi žúp, pretože u mňa vždy bola tradícia, možno na rozdiel od iných premiérov, komunikovať so županmi, navštevovať ich a tam, kde to je možné, hľadať aj spoločné riešenia,“ vyhlásil na tlačovej konferencii predseda vlády SR Robert Fico.

Predseda vlády Fico ponúkol spoluprácu novozvoleným županom
Foto: TASR
Popis: Robert Fico

Zároveň sa poďakoval všetkým občanom, ktorí sa zúčastnili na voľbách do vyšších územných celkov, ocenil porážku extrémizmu a ocenil tiež vyššiu volebnú účasť. „Som rád, že legitimita, pokiaľ ide o tieto voľby, je vyššia, ako to bolo v minulosti,“ uviedol a dodal, že priebeh volieb potvrdil, že Slovenská republika je štandardným demokratickým právnym štátom, ktorý si dokáže sám spravovať svoje vnútorné záležitosti.
 
Na tlačovej konferencii Robert Fico tiež informoval o významných rozhodnutiach, ktoré na ostatnom rokovaní vlády prijali ministri. Bol schválený návrh novely zákona o podpore najmenej rozvinutých regiónov, podľa ktorej dôjde k zníženiu koeficientu rozhodujúceho pre zaradenie okresu do tohto mechanizmu z 1,6 násobku na 1,5 násobok priemernej nezamestnanosti.  K aktuálne pätnástim okresom, ktoré do mechanizmu spadajú, by tak mohli pribudnúť okresy Snina a Košice - okolie. „Týmto okresom sa vláda bude špeciálne venovať a hneď, ako bude zákon schválený v Národnej rade SR, bude môcť vláda navštíviť tieto okresy,“ avizoval premiér. Ďalším významným rozhodnutím prijatým na vláde bolo politické prihlásenie sa Slovenska k tzv. Stálej štruktúrovanej spolupráci EÚ v oblasti bezpečnosti a obrany (PESCO). Znamená to užšiu spoluprácu členských štátov EÚ v tejto oblasti. Podľa predsedu vlády SR ide o konkrétny krok približovania sa Slovenska k jadru Európskej únie.  S obranou tiež súvisí druhé rozhodnutie, a to nákup obrnených štvorkolesových a osemkolesových vozidiel. Robert Fico zdôraznil, že pri nákupe by sme mali podporiť dva trendy, a to čo najviac využiť potenciál slovenského obranného priemyslu a spoluprácu s európskymi partnermi. Materiálom by sa mala zaoberať Bezpečnostná rada SR a vláda na rokovaní na budúci týždeň.

Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica k záverom rokovania vlády a výsledkom volieb do VÚC - viac TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

NAJ: Neprijmeme ani jedného imigranta, kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu

8:00 NAJ: Neprijmeme ani jedného imigranta, kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu

Strana NAJ uskutočnila vo štvrtok 19. apríla protest proti prijímaniu imigrantov na Námestí SNP v Br…