Predseda parlamentu Andrej Danko sa stretol s českým prezidentom Milošom Zemanom. Spoločne diskutovali o vývoji oboch štátov po páde komunistického režimu

20. 11. 2019 18:18

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko prijal osobné pozvanie od českého prezidenta Miloša Zemana a zúčastnil sa slávnostného obeda, na ktorom mu odovzdal jedinečný dar. Prezident ČR pricestoval na Slovensko pri príležitosti spomienky na 30. výročie Nežnej revolúcie.

Predseda parlamentu Andrej Danko sa stretol s českým prezidentom Milošom Zemanom. Spoločne diskutovali o vývoji oboch štátov po páde komunistického režimu
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

Šéf parlamentu Andrej Danko sa v sobotu stretol s českou hlavou štátu Milošom Zemanom. Prijal jeho osobné pozvanie na spoločný obed, na ktorom diskutovali o vývoji a stave oboch štátov po troch desiatkach rokov od pádu komunistického režimu. Politici sa stretli po tom, čo český prezident v Bratislave slávnostne otvoril Český dom.

Počas spoločnej diskusie mu predseda Národnej rady SR k otvoreniu Českého domu úprimne zablahoželal. Zároveň vyslovil želanie, že to bude miesto priateľstva, ktoré slovenský a český národ ešte viac zblíži. Rovnako českej hlave štátu osobne odovzdal aj výnimočný dar. „Pri návšteve pána prezidenta Zemana v jeho kancelárii na Pražskom hrade som si všimol, že má viacero portrétov či iných pripomienok najväčších svetových politikov. Aj preto som sa mu rozhodol darovať vlastnoručne napísaný list Winstonom Churchillom.“ priblížil Andrej Danko.

Nie je žiadnym tajomstvom, že český prezident má Winstona Churchilla v mimoriadnej obľube. Niekdajšieho britského predsedu vlády, ktorého možno považovať za jedného z najväčších štátnikov 20. storočia, česká hlava štátu pred 5 rokmi dokonca in memoriam ocenila. Najvyššie české štátne vyznamenanie si vtedy prevzal vnuk Winstona Churchilla, Nicholas Soames.

Okrem stretnutia s českou hlavou štátu si šéf parlamentu Andrej Danko revolučné dni pred tridsiatimi rokmi pripomenul v Národnej rade SR. Zároveň ho v nedeľu v rámci oficiálneho programu čakajú ďalšie spomienkové udalosti, a to kladenie vencov na cintoríne vo Vrakuni a taktiež pri Bráne slobody na Devíne.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Štátna tajomníčka rokovala s veľvyslancom štátu Burkina Faso

19:04 Ministerstvo školstva: Štátna tajomníčka rokovala s veľvyslancom štátu Burkina Faso

Štátna tajomníčka Ministerstva, školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová prijala včera …