P. Gajdoš: Dosiahnuť generálsku hodnosť je pre vojaka česť, ale aj záväzok do budúcnosti

20. 1. 2020 9:11

Na základe vládou schváleného návrhu ministra obrany prezidentka SR a hlavná veliteľka Ozbrojených síl SR Zuzana Čaputová vymenovala príslušníkov Ozbrojených síl SR plukovníkov gšt. Ivana Baloga a Vladimíra Lengvarského do prvej generálskej hodnosti „brigádny generál“. Zároveň povýšila do hodnosti „generálporučík“ doterajšieho generálmajora Josefa Pokorného.

P. Gajdoš: Dosiahnuť generálsku hodnosť je pre vojaka česť, ale aj záväzok do budúcnosti
Foto: TASR
Popis: Peter Gajdoš
reklama

„Dosiahnuť generálsku hodnosť je pre každého profesionálneho vojaka česť, no zároveň je to aj obrovský záväzok do budúcnosti. V každom prípade ide o ocenenie práce profesionálnych vojakov v prospech bezpečnosti štátu a jeho občanov, a to častokrát aj nad rámec služobného času,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš, ktorý zároveň poďakoval rodinám vojakov za ich podporu. „Bez tej by to jednoducho nešlo,“ zdôraznil.

Za prejavenú dôveru poďakoval ministrovi obrany a vláde SR v mene všetkých novovymenovaný brigádny generál Ivan Balog, veliteľ 1. mechanizovanej brigády v Topoľčanoch. „Je pre nás cťou, že sme dostali túto príležitosť. Sľubujeme, že budeme zabezpečovať bezpečnosť Slovenskej republiky a nesklameme dôveru, ktorá nám dnes bola preukázaná,“ uviedol.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

19:11 P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

Slovenská republika pristupuje k svojim záväzkom voči Severoatlantickej aliancii zodpovedne, čo potv…