OĽaNO-NOVA: Čerstvé odhalenie spolupráce polície s prevádzačmi

8. 12. 2016 20:40

Spolupráca štyroch policajtov s prevádzačmi v rámci organizovanej skupiny na slovensko-ukrajinskej hranici, ktorá bola odhalená tento týždeň, je veľmi závažnou skutočnosťou. Môžeme predpokladať, že toto odhalenie je len špičkou ľadovca, ak sa dialo za bieleho dňa priamo na hraničnom priechode.

OĽaNO-NOVA: Čerstvé odhalenie spolupráce polície s prevádzačmi
Foto: OĽaNO
Popis: OĽaNO
reklama

Vláda sa hrdí tým, že vraj chráni Slovensko, bojuje proti kvótam a zdôrazňuje, že máme prísne azylové zákony. Ročné prijmeme obvykle len niekoľko desiatok legálnych azylantov. Len v tomto prípade však nelegálne s prispením policajtov prešlo na naše územie takmer 300 ľudí, o ktorých nič nevieme. S istotou môžeme tvrdiť, že sú to osoby, ktoré by legálne cez naše hranice prejsť nemohli. Boli medzi aj priekupníci s drogami či teroristi?

Je to škandál, z ktorého by mal minister vnútra okamžite vyvodiť zodpovednosť. Robert Kaliňák rád označuje zabezpečenie našej východnej hranice za špičkové. Evidentne sa však potvrdilo, že jeho najslabším článkom je ľudský faktor. Sme presvedčení, že za tento stav je zodpovedný minister Kaliňák, ktorého konanie dlhodobo vzbudzuje vážne podozrenia z porušovania zákona, avšak zostáva bez vyvodenia politickej či trestnoprávnej zodpovednosti. Toto nás len utvrdzuje v tom, že Robert Kaliňák mal už dávno odstúpiť z postu ministra vnútra.

Richard Vašečka (OĽANO-NOVA) ako člen brannobezpečnostného výboru bude žiadať na výbore od ministra a prezidenta Policajného zboru informáciu, ako budú vzniknutú situáciu riešiť a aké opatrenia príjmu, aby sa v budúcnosti neopakovala.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

7:00 Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

Športové podujatia s divákmi za jasne stanovených podmienok, šachovnicové sedenie v divadlách, kinác…