OĽaNO: Kauza kompa: Nové verejné obstarávanie, ešte väčšie predraženie

24. 2. 2017 20:12

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba vyhlásil nový tender na zabezpečenie prepravy kompou medzi prístavmi Vojka a Kyselica. Veronika Remišová, poslankyňa za hnutie OBYČAJNÍĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA), kritizuje nové verejné obstarávanie a tvrdí, že predražená prevádzka kompy týmto pravdepodobne neskončí. Predchádzajúci tender sprevádzali veľké pochybnosti, hnutie OĽANO-NOVA – a v tom čase aj poslanci za stranu Most – upozorňovali na možnú manipuláciu tendra a obrovské predraženie.

OĽaNO: Kauza kompa: Nové verejné obstarávanie, ešte väčšie predraženie
Foto: OĽaNO
Popis: OĽaNO
reklama

„Keď sme otvorili kauzu kompa, kritizovali sme predraženú prevádzku kompy. V čase, keď kompu prevádzkoval štátny Slovenský vodohospodársky podnik, náklady na prevádzku boli 490 670 eur ročne. Dnes súkromnému dopravcovi platíme 1 826 443 eur s DPH, teda o 1,3 milióna ročne viac, ako keď kompu prevádzkoval štátny podnik.“

Podnik Vodohospodárska výstavba tvrdí, že novým verejným obstarávaním chce ušetriť prostriedky. Je preto úplne nepochopiteľné, že predpokladaná hodnota zákazky je ešte o 165 000 eur ročne vyššia, ako súčasná prevádzka kompy, ktorú považujeme za mimoriadne predraženú.

„Minister životného prostredia by mal vysvetliť, prečo je hodnota zákazky stanovená na 1 992 000 eur s DPH ročne (8,3 milióna eur bez DPH na 60 mesiacov). Mám podozrenie, že nové verejné obstarávanie zas vyhrá tá istá firma a v skutočnosti sa oproti súčasnému stavu nič neušetrí,“ tvrdí Veronika Remišová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Odsúdenie za výbuch v Handlovej je zadosťučinením

6:40 SaS: Odsúdenie za výbuch v Handlovej je zadosťučinením

Rozhodnutie okresného súdu v Prievidzi, ktorý uznal za vinných trojicu obžalovaných v kauze tragické…