OĽANO: Vláda mafie ukončuje svoje parlamentné pôsobenie pošliapaním základných práv opozície | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

OĽANO: Vláda mafie ukončuje svoje parlamentné pôsobenie pošliapaním základných práv opozície

2. 12. 2019 22:22

Vláda, ktorá môže byť právom najviac spájaná s mafiou v celej histórii SR, potrebuje ukončiť svoje parlamentné pôsobenie tým, že pošliape základné právo opozície – zakáže prerokovanie opozičných návrhov zákonov. Poslanci vládnej koalície sa očividne zľakli verejnej diskusie o našich návrhoch, ktoré by výrazne zlepšili život občanom Slovenska.

OĽANO: Vláda mafie ukončuje svoje parlamentné pôsobenie pošliapaním základných práv opozície
Foto: OĽaNO
Popis: OĽaNO

Predkladanie návrhov zákonov na zlepšenie Slovenska k lepšiemu je naše základné ústavné právo. Je to naša úloha, za ktorú sme platení. 26. 11. však jedným hlasovaním na návrh predsedu Smeru, poslanca Roberta Fica, ktorý na Slovensku spôsobil marazmus, nám poslanci vládnej koalície zobrali toto základné právo. Tento útok na naše základné práva je bezprecedentný.

Robert Fico zároveň 26. 11. pri zdôvodnení svojho návrhu vyradiť opozičné návrhy zákonov z rokovania NR SR dvakrát klamal. Prvýkrát klamal, keď povedal, že navrhuje presunúť naše návrhy na ďalšiu schôdzu, hoci veľmi dobre vedel, že ďalšia schôdza neexistuje. Druhýkrát klamal, keď hovoril, že parlament potrebuje dostatok času na prerokovanie zákona o štátnom rozpočte. Je to obludné klamstvo, pretože čas na prerokovanie tohto zákona bol presne vymedzený na piatok od 9:00 hod. až dovtedy, kým sa neprerokuje. Je to neuveriteľná hanba a pošliapanie našich základných práv.

Igor Matovič, predseda hnutia OĽANO

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

R. Raši: Do Izraela a USA posielame ďalšie firmy, aby sa presadili na globálnych trhoch

6:20 R. Raši: Do Izraela a USA posielame ďalšie firmy, aby sa presadili na globálnych trhoch

Zvýšenie využitia kapacity elektrovozidiel, zlepšenie služieb zákazníkom prostredníctvom smart zaria…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím