OĽANO: Reakcia na vyjadrenia Roberta Fica k vlakom zadarmo | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

OĽANO: Reakcia na vyjadrenia Roberta Fica k vlakom zadarmo

11. 9. 2018 19:30

„Robert Fico žije absolútne mimo každodennej reality. Len pár dní po tom, ako boli na železniciach dva obrovské problémy, pri ktorých bola ohrozená aj bezpečnosť cestujúcich, sa predseda Smeru chváli tým, aké skvelé opatrenie sú vlaky zadarmo.

OĽANO: Reakcia na vyjadrenia Roberta Fica k vlakom zadarmo
Foto: TASR
Popis: Predseda strany Smer-SD Robert Fico

Keďže my – obyčajní ľudia, sa na rozdiel od papalášov zo Smeru, pravidelne vozíme v týchto vlakoch, vieme, aká je realita.

Skutočnosť je, že okrem zavedenia bezplatného cestovania, ktoré platia všetci pracujúci prostredníctvom daní, neurobila žiadna vláda Roberta Fica pre železničnú dopravu absolútne NIČ. Vlaky sa čím ďalej, tým viac kazia a cestujúci na to doplácajú každý deň. To nie sú iba prípady pretrhnutého vedenia a roztrhnutého vlaku z minulého týždňa. S našimi expertmi analyzujeme poruchovosť vlakov za posledných 5 rokov a predbežné čísla vyzerajú veľmi zle. Presné čísla zverejníme v najbližšej dobe.

Skutočný výsledok opatrení, akými je aj bezplatné cestovanie je, že platiaci aj neplatiaci cestujúci sedia v pokazených, odstavených a roztrhnutých vlakoch. Bez vody, bez svetla, bez elektriny, bez funkčných záchodov a prichádzajú domov k rodinám s hodinovými meškaniami. Zámerom obyčajných ľudí je najmä efektívna údržba vlakov a bezpečné cestovanie. Chceme rýchlu a spoľahlivú dopravu pre Slovensko.“ 

Vyjadrenie bude do niekoľkých minút zverejnené aj na mojom facebookovom profile v podobe videa (https://www.facebook.com/maroszjan/). Zároveň som v prípade potreby k dispozícii všetkým novinárom na osobné stretnutie a rozhovor. 

Ján Marosz, tieňový minister dopravy za OĽANO

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Školské knižnice už poznajú svojho absolútneho víťaza

20:11 Ministerstvo školstva: Školské knižnice už poznajú svojho absolútneho víťaza

Absolútnym víťazom 15. ročníka celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím