OĽANO: Reakcia na nedôstojné urážky podpredsedu NR SR Andreja Hrnčiara | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

OĽANO: Reakcia na nedôstojné urážky podpredsedu NR SR Andreja Hrnčiara

15. 12. 2019 20:22

Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar sa namiesto riadneho vysvetlenia neštandardného spôsobu schvaľovacieho procesu pri rekonštrukcii svojej Chaty pod Chlebom, ktorá sa nachádza vo štvrtom stupni ochrany prírody v Národnom parku Malá Fatra, znížil len k osobným útokom a urážkam poslancov hnutia OĽANO, ktoré nie sú hodné podpredsedu Národnej rady.

OĽANO: Reakcia na nedôstojné urážky podpredsedu NR SR Andreja Hrnčiara
Foto: OĽaNO
Popis: OĽaNO

Kľúčovou informáciou celého procesu totiž je, či je k danej rekonštrukcii vyhotovená EIA, teda posúdenie vplyvov na životné prostredie. Odpovede na túto otázku sme sa od pána podpredsedu NR SR Andreja Hrnčiara nedočkali. Jediné jeho vyjadrenie k tejto veci bolo, že „by to trvalo dlho“, čo považujeme za nezodpovednú a absurdnú argumentáciu.

Andrej Hrnčiar teda nevyvrátil ani jedno podstatné tvrdenie predstaviteľov hnutia OĽANO, ktorí svoje tvrdenia podložili dôkazmi v podobe postupov a vyjadrení príslušných úradov a upozornili na fakt, že proces schvaľovania rekonštrukcie Hrnčiarovej chaty nesie v sebe silné črty papalášizmu.

Hnutie OĽANO očakáva, že sa k predmetnej veci vyjadrí aj minister životného prostredia László Sólymos, a nariadi okamžité vykonanie posudzovania vplyvov projektu výstavby Chaty pod Chlebom na životné prostredie. Na každého občana totiž musí platiť rovnaký meter.

Neštandardný spôsob schvaľovania vyplýva aj z vyjadrenia správy Národného parku Malá Fatra k danej veci (http://npmalafatra.sopsr.sk/vyjadrenie-spravy-np-mala-fatra-k-rekonstrukcii-a-pristavbe-chaty-pod-chlebom/) .

Podľa našich informácií zároveň ministerstvo životného prostredia už prijalo ohľadom tohto postupu podnet a rozhodlo sa posudzovať danú stavbu v tzv. „zisťovacom konaní“ ohľadom potreby EIA. Vplyv na životné prostredie totiž nemá len samotný pôdorys navrhovanej stavby, ako sa nám snaží podsúvať pán Hrnčiar, ale aj okolie dotknuté jej výstavbou a následnou prevádzkou.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezidentka odvolala z funkcie päť sudcov nad 65 rokov

18:17 Prezidentka odvolala z funkcie päť sudcov nad 65 rokov

Prezidentka Zuzana Čaputová na návrh Súdnej rady Slovenskej republiky odvolala z funkcie sudcu päť s…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím