OĽANO: Koaliční poslanci opäť sabotovali mimoriadny finančný výbor k rastúcej diere v tohtoročnom rozpočte | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

OĽANO: Koaliční poslanci opäť sabotovali mimoriadny finančný výbor k rastúcej diere v tohtoročnom rozpočte

2. 10. 2019 17:00

Diera v rozpočte sa každým mesiacom zvyšuje o 100 miliónov eur. V tejto chvíli sa odhaduje na približne 1,2 mld. eur, no pôvodne to mala byť nula.

OĽANO: Koaliční poslanci opäť sabotovali mimoriadny finančný výbor k rastúcej diere v tohtoročnom rozpočte
Foto: OĽaNO
Popis: OĽaNO
reklama

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) ešte pred letom vyzvalo ministra financií, aby predložil opatrenia, ktorými zabezpečí vyrovnaný rozpočet. “Na našu výzvu však nereagoval. Preto sme zvolali mimoriadny finančný výbor, aby vysvetlil, prečo vláda neplní hlavný cieľ hospodárskej politiky a každého jedného občana plánuje tento rok zadĺžiť viac ako 200 eurami,” povedal tieňový minister financií a hospodárstva za hnutie OĽANO Eduard Heger s tým, že na výbore sa malo hovoriť o zlom výbere DPH a klamaní v rozpočte, na ktoré poukázal Eurostat.

Koaliční poslanci však už po druhý raz zablokovali finančný výbor. “Z ich strany je to prejav arogancie moci. Musíme si uvedomiť, že Slovensko sa definitívne odklonilo od cesty za vyrovnaným rozpočtom, čo potvrdzuje aj najnovšia prognóza Národnej banky Slovenska, ktorá hovorí, že deficit má budúci rok dosiahnuť 1,5% HDP a v roku 2021 dokonca 1,7% HDP,” zdôraznil Heger.

“Keďže koaliční poslanci znefunkčňujú základný mechanizmus, ktorým môže opozícia kontrolovať ministra financií, ostáva nám konfrontovať p. Kamenického s realitou iba prostredníctvom médií. V nasledujúcich týždňoch sa pokúsime o ďalšie zvolanie výboru,” uzavrel Eduard Heger.

Ing. Eduard Heger

  • OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA
  • podpredseda vlády

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím