Most-Híd: Záujem o príspevok na zateplenie rodinných domov sa v piatom kole výzvy zvýšil | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Most-Híd: Záujem o príspevok na zateplenie rodinných domov sa v piatom kole výzvy zvýšil

12.10.2019 19:55

V piatom kole výzvy na predkladanie žiadostí o príspevok na zateplenie starších rodinných domov bolo elektronicky zaevidovaných 296 žiadostí. Oproti predchádzajúcemu kolu sa počet žiadostí zvýšil približne trojnásobne. Záujem rastie aj vďaka legislatívnym zmenám platným od mája, ktoré zjednodušili administratívu pri predkladaní žiadostí a zrušili povinnosť, aby zateplenie realizovala certifikovaná firma.

Most-Híd: Záujem o príspevok na zateplenie rodinných domov sa v piatom kole výzvy zvýšil
Foto: Most-Híd
Popis: Logo strany Most-Híd

,,Som rád, že teraz, keď sa zjednodušili požiadavky na poskytnutie príspevku, občania vlastniaci rodinný dom starší ako 10 rokov prejavili  vyšší záujem o príspevok. To je výsledok, ktorý sme očakávali. Myslím, že suma 8 800 eur je naozaj motivačná a občanom skutočne pomôže pri zateplení starších rodinných domov, čím ušetria na nákladoch na vykurovanie a zvýši sa kvalita ich bývania.“, pripomenul minister dopravy Arpád Érsek.

Piate kolo výzvy bolo otvorené od 17.  júna 2019 do 30. septembra 2019. K 296 elektronicky zaevidovaným žiadostiam už boli listinné dokumenty doručené v 186 prípadoch. Žiadatelia majú ešte 10 pracovných dní na doručenie listinnej podoby žiadosti po jej elektronickom zaevidovaní vrátane príloh.

Ministerstvo postupne vyhodnocuje doručené žiadosti, ku koncu septembra bol 14 žiadateľom poskytnutý príspevok v objeme 83 568,84 eura, rezervovaný je príspevok pre 66 žiadostí v celkovom objeme 580 800,00 eur, pri 17 žiadostiach bolo rozhodnuté o neposkytnutí príspevku, resp. zastavení konania a pri ostatných žiadostiach ešte prebieha konanie.

Súhrnne za všetky doposiaľ vyhlásené výzvy bolo k 30. septembru 2019 ministerstvu doručených celkom 628 žiadostí o príspevok na zateplenie rodinného domu. Z toho bol 155 žiadostiam poskytnutý príspevok v objeme 1 011 748,06 eura a  rezervovaný príspevok je pre 79 žiadostí v celkovom objeme 695 200,00 eur. Pri 304 žiadostiach bolo rozhodnuté o neposkytnutí príspevku, resp. zastavení konania, alebo bola žiadosť stornovaná žiadateľom. Pri ostatných žiadostiach ešte konanie pokračuje.

Zdroj: ministerstvo dopravy

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OĽANO chce napraviť krivdu SNS na vojakoch. Navrhuje skutočné zvýšenie ich platov

21:22 OĽANO chce napraviť krivdu SNS na vojakoch. Navrhuje skutočné zvýšenie ich platov

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) predkladá pozmeňujúci návrh, ktorým odstráni kri…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím