Most-Híd: V Ivanke pri Dunaji bude nové parkovisko pri vlakovej stanici | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Most-Híd: V Ivanke pri Dunaji bude nové parkovisko pri vlakovej stanici

21. 10. 2019 19:55

Nové záchytné parkovisko v Ivanke pri Dunaji zlepší dochádzanie vlakom do Bratislavy. Výstavbu, ktorá bude trvať pol roka, dnes slávnostne odštartoval minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek spolu so zástupcami Železníc Slovenskej republiky. Projekt je spolufinancovaný z fondov Európskej únie v Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra.

Most-Híd: V Ivanke pri Dunaji bude nové parkovisko pri vlakovej stanici
Foto: Most-Híd
Popis: Logo strany Most-Híd

„Narastá počet ľudí, ktorí denne cestujú do hlavného mesta ekologicky, čiže po železnici. Tento trend prináša so sebou aj nutnosť prispôsobovať tomu vlaky, stanice, ale najmä plochy na odstavenie áut, aby ľudia nemuseli parkovať v poli. Ivanka je po Pezinku ďalším záchytným parkoviskom, ktoré zaplatíme z eurofondov. V takýchto projektoch budeme pokračovať, pretože nie je iný spôsob ako odľahčiť preplnené cesty a šetriť životné prostredie,“ povedal pri slávnostnom odovzdaní staveniska A. Érsek.

Kapacita parkoviska bude 158 parkovacích miest  a 80 stojanov na bicykle, plocha bude osvetlená a monitorovaná kamerovým systémom. Prichádzajúci budú informovaní o časoch najbližších odchodoch vlakov na vizuálnej tabuli.

ŽSR podpísali zmluvu o dielo so zhotoviteľom, podľa ktorej bude výstavba parkoviska stáť 1,7 milióna eur. Motoristi sa môžu tešiť na parkovanie v kultúrnych podmienkach od apríla budúceho roku.

Podobné parkovisko stavajú v Pezinku a plánujú ho sprístupniť už v novembri. Ďalšie  záchytné parkoviská financované z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra sa pripravujú v Nových Košariskách a Zohore.

V okolí hlavného mesta vznikli v poslednom čase aj prestupné dopravné terminály vo Svätom Jure a Malackách, ktoré prepájajú autobusovú a železničnú dopravu a tiež poskytujú možnosti parkovania osobných áut a bicyklov.

Zdroj: ministerstvo dopravy

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo kultúry: Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Umeleckého súboru Lúčnica

6:17 Ministerstvo kultúry: Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Umeleckého súboru Lúčnica

Ministerstvo kultúry SR informuje o vyhlásení výberového konania na obsadenie funkcie generálneho ri…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím