Most-Híd: Štartuje 6. ročník národnej kampane Do práce na bicykli | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Most-Híd: Štartuje 6. ročník národnej kampane Do práce na bicykli

14.3.2019 7:12

Úspešná kampaň ,,Do práce na bicykli“ pokračuje aj v tomto roku. Šiesty ročník celonárodnej kampane vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci s občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica. Od začiatku marca sa môžu do kampane registrovať samosprávy na stránke www.dopracenabicykli.eu. Zamestnanci sa so svojimi tímami budú môcť do súťaže zapojiť hneď potom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé bydlisko, alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania.

Most-Híd: Štartuje 6. ročník národnej kampane Do práce na bicykli
Foto: Most-Híd
Popis: Most-Híd

„Tohtoročná kampaň sa bude konať v období prebiehajúceho legislatívneho procesu návrhu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti rezortu dopravy na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky. Od tejto legislatívnej úpravy očakávame výrazný posun v budovaní kvalitnej a bezpečnej cyklistickej infraštruktúry na Slovensku," povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Kampaň „Do práce na bicykli“ sa uskutoční od 1. do 31. mája 2019, pričom registrácia samospráv sa v záujme vytvorenia dostatočného priestoru pre registráciu samotných tímov začína už 1. marca a končí 18. apríla. Vyhodnotenie súťaže na celonárodnej úrovni zastreší ministerstvo dopravy. Budú sa oceňovať tri najaktívnejšie samosprávy a traja najaktívnejší zamestnávatelia, ktorí dokážu k májovému používaniu bicykla motivovať najviac pracovníkov. Ambíciou kampane je okrem iného osloviť aj firmy, aby vytvárali pre zamestnancov dochádzajúcich do práce na dvoch kolesách vyhovujúce podmienky pre bezpečné uloženie bicyklov, budovali zázemie napríklad v podobe spŕch a prinášali im ďalšie benefity.

Zdroj: ministerstvo dopravy

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident na rozlúčkovej návšteve Poľska: V cestách máme čo zlepšovať

21:12 Prezident na rozlúčkovej návšteve Poľska: V cestách máme čo zlepšovať

Andrej Kiska v stredu navštívil Krakow, v rámci svojej predposlednej zahraničnej cesty.

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím