Most-Híd: Rezort dopravy a NAKA začali kontroly v autoškolách | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Most-Híd: Rezort dopravy a NAKA začali kontroly v autoškolách

24. 9. 2019 19:55

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky v spolupráci s Národnou kriminálnou agentúrou zahájilo kontrolné akcie vo vybraných autoškolách, ktoré sa podieľali na vydávaní vodičských oprávnení pre osoby bez toho, aby sa fyzicky zúčastňovali na výučbe a výcviku. Vodičské kurzy boli vykonávané fiktívne pre osobné a nákladné vozidlá, ako aj pre autobusy a traktory.

Most-Híd: Rezort dopravy a NAKA začali kontroly v autoškolách
Foto: Most-Híd
Popis: Logo strany Most-Híd
reklama

„Bezpečnosť na cestách je pre nás prioritou a je neakceptovateľné, aby niekto takýmto zásadným spôsobom obchádzal platné predpisy. Potvrdzuje sa, že kontrolné mechanizmy, ktoré sme v minulosti spustili sú úspešné a chcem všetkým odkázať, že neustúpime. Ani pri kontrole autoškôl ani pri kontrole STK,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.   

Existuje reálne podozrenie, že toto konanie bolo úzko spojené s korupčným správaním zúčastnených osôb podieľajúcich sa na procese získavania vodičského oprávnenia. Národná kriminálna agentúra už v tejto súvislosti zadržala niekoľko osôb podozrivých z brania úplatkov.

Účastník vodičského kurzu získava v autoškole potrebné teoretické vedomosti a praktické zručnosti na vedenie motorového vozidla. Absolvovanie vodičského kurzu v autoškole a úspešné vykonanie skúšky sú preto najdôležitejšími z podmienok na získanie vodičského oprávnenia. Preto konanie takýchto autoškôl môže mať fatálne následky, keďže osoba, ktorá sa nezúčastnila  teoretického ani praktického výcviku, ohrozuje seba, a hlavne aj iných účastníkov cestnej premávky.

Vzhľadom na to, že kontrolami v oblasti autoškôl sú zisťované závažné nedostatky, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky bude intenzívne vykonávať kontrolnú činnosť v autoškolách a prísne postihovať protizákonné konanie, ako aj sprísňovať sankcie, ktoré budú mať za následok zrušenie takýchto autoškôl, a teda v konečnom dôsledku aj pozitívny vplyv na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.  

Zdroj: ministerstvo dopravy

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

19:11 P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

Slovenská republika pristupuje k svojim záväzkom voči Severoatlantickej aliancii zodpovedne, čo potv…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím