Most-Híd: Predstavitelia Most-Híd rokovali s predstaviteľmi strany Maďarské fórum | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Most-Híd: Predstavitelia Most-Híd rokovali s predstaviteľmi strany Maďarské fórum

12.7.2019 6:18

Most-Híd v zmysle uznesenia Republikovej rady rokuje s oslovenými stranami. Po predstaviteľoch MKDSZ-MKDA a Rómskej iniciatívy Slovenska dnes prijal predstaviteľov Maďarského fóra, SKS a strany Šanca.

Most-Híd: Predstavitelia Most-Híd rokovali s predstaviteľmi strany Maďarské fórum
Foto: Most-Híd
Popis: Logo strany Most-Híd

Strana oslovila také mimoparlamentné subjekty, ktoré nechcú politizovať na čisto etnickom princípe a ich víziou je posilnenie regiónov Slovenska. 

"Uplynulé desaťročie jednoznačne dokázalo, že naša vízia, ktorú sme pred desiatimi rokmi vytvorili, bola správna a priniesla výsledky v prospech menšín a regiónov. Naša politika, založená na multietnickom princípe má svoje opodstatnenie aj v budúcnosti," vyhlásil predseda strany Béla Bugár.

MF podľa slov jeho predsedu Zsolta Simona inklinuje k etnickému politizovaniu. Pre Maďarské fórum je multietnický postoj pri tvorbe volebného programu a volebnej kandidátnej listiny neprijateľný. 

Podľa vyjadrenia predsedu strany Bélu Bugára sa Most-Híd nevzdá toho, čo desať rokov úspešne buduje, a to je spolupráca väčšinového národa s národnostnými menšinami.   

MH

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Danko (SNS): V dnešnej cynickej dobe je potrebné si pripomínať minulosť a poučiť sa z nej

21:46 Danko (SNS): V dnešnej cynickej dobe je potrebné si pripomínať minulosť a poučiť sa z nej

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko v stredu pri príležitosti Dňa pamiatky obet…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím