Most-Híd: Podtatranský vlak medzi poľskou Muszynou a Popradom láme rekordy v preprave cestujúcich | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Most-Híd: Podtatranský vlak medzi poľskou Muszynou a Popradom láme rekordy v preprave cestujúcich

13. 8. 2019 20:55

Nový sezónny spoj z poľskej Muszyny do Popradu a späť má medzi cestujúcou verejnosťou úspech a stal sa jednou z turistických atrakcií letnej sezóny. Celkovo toto víkendové spojenie (zatiaľ 12 dní) oslovilo už takmer 4000 záujemcov, čím sa prekročili aj najoptimistickejšie očakávania. Podtatranský vlak, ako rýchle spojenie spájajúce aj Kežmarok a Starú Ľubovňu, premáva cez letné prázdniny počas víkendov. Toto nové slovensko – poľské dopravné prepojenie bolo zaradené do cestovného poriadku vo verejnom záujme a je dotované ministerstvom dopravy.

Most-Híd: Podtatranský vlak medzi poľskou Muszynou a Popradom láme rekordy v preprave cestujúcich
Foto: Most-Híd
Popis: Logo strany Most-Híd

„Som rád, že sa nám podarilo zrealizovať niekoľkoročné úsilie a letný vlak z Popradu do Muszyny a späť sa stal obľúbeným spojením a dovolenkovým hitom. Toto železničné spojenie na slovensko-poľskom pohraničí pomôže zvýšiť atraktivitu regiónu a priláka viac turistov, pre ktorých sa zjednoduší cestovanie,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

PaedDr. Árpád Érsek

  • MOST-HÍD
  • minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja

Ministerstvo dopravy sa tri roky snažilo zaviesť toto cezhraničné spojenie v záujme zjednodušenia cestovania, podpory regiónov a cestovného ruchu, kde rezort videl jasne rastúci potenciál. Na vlak z Popradu do Muszyny nadväzujú aj prípoje smerom na Krynicu a Nowy Sacz, čo cestujúcim umožňuje dostať sa až do/z Krakova, pričom na území Slovenska naň nadväzujú prípoje do Košíc, resp. Starého Smokovca a Štrbského Plesa. Po prvých poznatkoch z prevádzkovania tohto vlaku je po Vysokých Tatrách najväčší záujem o Starú Ľubovňu, ale najväčší ohlas medzi poľskými cestujúcimi je na možnosť vychutnávať si samotnú jazdu s výhľadom na tatranské končiare.

Zdroj: ministerstvo dopravy

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo kultúry: Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Umeleckého súboru Lúčnica

6:17 Ministerstvo kultúry: Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Umeleckého súboru Lúčnica

Ministerstvo kultúry SR informuje o vyhlásení výberového konania na obsadenie funkcie generálneho ri…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím