Most-Híd: O krok bližšie k menšinovému zákonu | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Most-Híd: O krok bližšie k menšinovému zákonu

13. 11. 2019 19:55

Výbor pre národnostné menšiny a etnické skupiny na jeho novembrovom zasadnutí prerokoval správu splnomocnenca Lászlóa Bukovszkeho o pripravovanom zákone o národnostných menšinách.

Most-Híd: O krok bližšie k menšinovému zákonu
Foto: Most-Híd
Popis: Logo strany Most-Híd

Pripravovaný legislatívny zámer má za cieľ ukončiť niekoľko desaťročný deficit a komplexným zákonom, ktorý vyplýva z Ústavy prijatej už v roku 1992, zabezpečiť práva menšín. Zámer splnomocnenca prekračuje priority nachádzajúce sa v programovom vyhlásení vlády, ale je v súlade s akčným plánom splnomocnenca a s uznesením vlády z tohto roka, v ktorom vláda určila splnomocnenca za gestora prípravy legislatívneho návrhu. 

Z tohto dôvodu úrad splnomocnenca v spolupráci s odborníkmi a odborníčkami z radov národnostných menšín v roku 2019 venovali ústrednú pozornosť príprave legislatívneho zámeru zákona o národnostných menšinách. Prvé stretnutie tejto pracovnej skupiny sa uskutočnilo v apríli a od tej doby zasadala pravidelne. Jej členovia spoločne vytvorili základný koncept materiálu, s ktorým sa mohli zoznámiť aj členovia výboru. 

Výbor podporil filozofiu predloženého návrhu a prijal uznesenie výzvou do vlastných radov, aby sa zabezpečila čo najširšia informovanosť a spoločenská diskusia o návrhu legislatívneho zámeru zákona o národnostných menšinách.

Zdroj: Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Školské knižnice už poznajú svojho absolútneho víťaza

20:11 Ministerstvo školstva: Školské knižnice už poznajú svojho absolútneho víťaza

Absolútnym víťazom 15. ročníka celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím