Most-Híd: Dunajbus sa posúva vpred | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Most-Híd: Dunajbus sa posúva vpred

3.12.2018 19:51

Príprava projektu Dunajbus, pravidelnej vodnej osobnej dopravy po Dunaji do Bratislavy, má zabezpečené peniaze. Ministerstvo dopravy a výstavby SR dnes podpísalo zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku vo výške 92 200 eur z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra na štúdiu realizovateľnosti, ktorá je nutnou podmienkou realizácie projektu.

Most-Híd: Dunajbus sa posúva vpred
Foto: Most-Híd
Popis: Most-Híd

Zápchy a dopravné zaťaženie Bratislavy je dlho pálčivým problémom obyvateľov regiónu. O alternatíve v podobe pravidelnej osobnej dopravy obyvateľov okolitých obcí do Bratislavy po rieke sa hovorí už niekoľko rokov. 

„Bratislava má unikátnu možnosť využitia vodnej cesty pre osobnú prepravu obyvateľov dochádzajúcich za prácou alebo za iným účelom do hlavného mesta. Na tomto projekte ešte musíme pracovať , ale vzhľadom na jeho ekologickú povahu a kritickú dopravnú situáciu má moju plnú podporu,“ vyjadril sa minister dopravy Arpád Érsek k projektu Dunajbus. Hlavným cieľom je odľahčiť preplnené cesty a vlaky z južného smeru. 

Pro-Danubia – Združenie obcí pre miestnu dopravu po Dunaji, ktoré projekt Dunajbusu pripravuje, má v pláne vybudovanie 6 nových prístavísk (Kyselica, Vojka, Eurovea, Aucafe, River park, Devín) k 3 jestvujúcim (Šamorín, Hamuliakovo, Čunovo), ktoré by obsluhovalo 7 plavidiel typu katamarán s kapacitou cca 100 cestujúcich. Plavidlá by premávali medzi obcami Vojka – Bratislava – Devín. Plavba napr. z Hamuliakova do centra Bratislavy by trvala približne 25 minút. Dôležitá štúdia pre ďalšie napredovanie projektu má byť hotová už vo februári 2019.

Zdroj: Ministerstvo dopravy

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OĽANO: Bratislavský obchvat je bratislavský odpad. Béla Bugár a jeho ministri by mali odísť z politiky!

14:19 OĽANO: Bratislavský obchvat je bratislavský odpad. Béla Bugár a jeho ministri by mali odísť z politiky!

Arzén, barit a fenoly. Všetky tieto zdraviu škodlivé látky sa našli v pôde, ktorá sa používa pri výs…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím