Most-Híd: Bratislavský obchvat sa dostal pod drobnohľad hneď dvoch rezortov

12.7.2018 20:04

Minister životného prostredia László Sólymos a minister dopravy Árpád Érsek navštívili stavbu bratislavského obchvatu pri Jarovskom ramene. Kontrolný deň predstaviteľov oboch rezortov tak prebehol v lokalite, v ktorej má dochádzať k podozreniam z porušovania platnej envirolegislatívy. Obaja ministri uistili ako zhotoviteľa, tak verejnosť, že výstavba obchvatu je a naďalej zostáva pod drobnohľadom všetkých kompetentných orgánov.

Most-Híd: Bratislavský obchvat sa dostal pod drobnohľad hneď dvoch rezortov
Foto: Most-Híd
Popis: Logo strany Most-Híd

„Už pred niekoľkými týždňami som vydal pokyn Slovenskej inšpekcii životného prostredia, aby sporné úseky preverili. Inšpektori odvtedy vykonali viaceré kontroly v teréne a preverujú povinnú dokumentáciu. Pričom sa zameriavajú aj na dodávateľov použitých materiálov,“ vyhlásil László Sólymos.

Pri jednom z kontrolovaných dodávateľov sa Slovenská inšpekcia životného prostredia už zaoberá podozrením, že predložená dokumentácia je v rozpore s informáciami, ktoré inšpektori získali počas obhliadky v uvedenom zariadení. Konkrétne detaily však inšpekcia bude môcť poskytnúť až po uzatvorení kontrol. Minister životného prostredia sa zároveň spojil aj s riaditeľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, ktorý ministra uistil, že prípadom sa zaoberá aj polícia. „Obchvaty sú nevyhnutné, ak chceme zlepšovať kvalitu ovzdušia v našich mestách. Na druhej strane to nie je žiaden dôvod, aby sme tolerovali akékoľvek podozrenia z porušovania pravidiel,“ podotkol László Sólymos.

zdroj: Ministerstvo životného prostredia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Logisti sa na Lešti učia, ako ochrániť konvoj

22:19 Ministerstvo obrany: Logisti sa na Lešti učia, ako ochrániť konvoj

V priestoroch Centra výcviku Lešť sa v priebehu februára uskutočňuje trojtýždňový kurz ochrany konvo…