Ministerstvo spravodlivosti: Výzva Výboru pre práva LGBTI osôb k predvolebnej kampani

19.3.2019 21:03

V zmysle čl. 12 Ústavy Slovenskej republiky sú ľudia slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Vzhľadom na prebiehajúce volebné kampane, vyzývame kandidátov a kandidátky, aby sa vo svojej kampani zdržali akýchkoľvek nenávistných prejavov voči LGBTI komunite pre ich sexuálnu orientáciu alebo pohlavie.

Ministerstvo spravodlivosti: Výzva Výboru pre práva LGBTI osôb k predvolebnej kampani
Foto: SITA
Popis: Budova ministerstva spravodlivosti

Šírenie nenávisti, škodlivých stereotypov a diskriminačných postojov je nielen v rozpore s ľudskými právami garantovanými v Slovenskej republike, ale môže viesť k vytváraniu škodlivého napätia v spoločnosti, k verbálnym alebo fyzickým útokom na menšiny na Slovensku, vrátane LGBTI ľudí.

Vyzývame preto kandidátov a kandidátky, aby svojimi vystúpeniami napomáhali kultivovať verejnú diskusiu k vzájomnej tolerancii a rešpektu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Danko (SNS): Politická kampaň sa preniesla do online priestoru. Preto je dôležité nastaviť pravidlá, ktoré budú platiť pre všetkých rovnako..

18:44 Danko (SNS): Politická kampaň sa preniesla do online priestoru. Preto je dôležité nastaviť pravidlá, ktoré budú platiť pre všetkých rovnako..

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v pondelok zvolal rokovanie za okrúhlym stolom za prítomnosti…