Ministerstvo školstva: Vysoké školy posilnia nové profesorky a profesori

16. 5. 2016 18:48

Prezident Andrej Kiska dnes vymenoval 42 nových profesorov. Vysokú vedecko-pedagogickú hodnosť získalo 7 žien a 35 mužov z 13 univerzít a vysokých škôl v rôznych odboroch, medzi nimi aj odbor analytická chémia, vnútorné choroby, energetické stroje a zariadenia, vodné stavby, telekomunikácie, ochrana rastlín, či psychiatria a kulturológie.

Ministerstvo školstva: Vysoké školy posilnia nové profesorky a profesori
Foto: SITA
Popis: Peter Plavčan
reklama

Školstvo a vzdelávanie patrí medzi prioritné oblasti, ktoré vplývajú na budúcnosť krajiny. Vo svojom príhovore počas menovania to zdôraznil aj prezident Kiska: „Myslím si, že sa všetci zhodneme, že kvalita školstva – celý systém výchovy a vzdelávania od materských škôl až po vysoké – rozhoduje o tom, akou krajinou Slovensko je a akou sa môže stať. Na školách sa rozhoduje o budúcnosti každého z nás jednotlivo, ale aj o tom, či sa naša spoločnosť dokáže rozvíjať k lepšiemu.“ Prezident zároveň vyjadril vieru, že aj nové profesorky a profesori sa stanú hlasmi modernizácie systému vzdelávania, vedy a výskumu.


 
 Dôležitosť a jedinečnosť postavenia rezortu školstva na stretnutí s novovymenovanými profesormi zdôraznil aj minister školstva Peter Plavčan: „Školstvo sa týka najmä našich detí a rodín, má nadpolitický charakter. V týchto dňoch pretavujeme Programové vyhlásenie vlády do reálnych plánov, aby vzdelávanie a výchova na našich školách boli kvalitnejšie a modernejšie už v blízkej budúcnosti. Verím, že pri tejto úlohe nám pomôžu aj práve vymenované profesorky a profesori. Spolu vytvoríme pevný základ pre kvalitné školstvo, vedu a výskum.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Gröhling: Vyučovanie na školách je prerušené do odvolania. Písomné maturity sú zrušené. Testovanie 9 nebude

13:15 Gröhling: Vyučovanie na školách je prerušené do odvolania. Písomné maturity sú zrušené. Testovanie 9 nebude

Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania. Dôvodom sú opatrenia týkajúce sa zabránenia ší…