Ministerstvo školstva: Štátny tajomník Peter Krajňák rokoval v Spojenom kráľovstve o inkluzívnom vzdelávaní

14.6.2018 17:55

V dňoch 11. a 12. júna 2018 štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Krajňák spolu s generálnou riaditeľkou sekcie národnostného a inkluzívneho vzdelávania MŠVVaŠ SR Máriou Prékop uskutočnili pracovnú návštevu v Spojenom kráľovstve.

Ministerstvo školstva: Štátny tajomník Peter Krajňák rokoval v Spojenom kráľovstve o inkluzívnom vzdelávaní
Foto: minedu.sk
Popis: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SK

Počas nej sa stretli so štátnym tajomníkom rezortu školstva Nadhim Zahawim, ktorý so svojim tímom prezentoval systém a štruktúru podpory inkluzívneho vzdelávania pre žiakov z rómskych komunít a rodín imigrantov, vrátane jeho financovania vo Veľkej Británii.

Obidvaja štátni tajomníci vyjadrili ochotu pokračovať v úzkej spolupráci obidvoch ministerstiev pri výmene skúsenosti príkladov dobrej praxe v inkluzívnom vzdelávaní, ako aj pri predpokladanom odchode časti slovenských občanov z ostrovnej krajiny na Slovensko.

V rámci pracovnej cesty Peter Krajňák a Mária Prékop taktiež navštívili školu Blessed Hugh Farington Catholic School v Readingu, ktorej súčasťou je aj informačno-vzdelávacie centrum pre učiteľov aktuálne spolupracujúce s Cirkevnou spojenou školou v Bardejove. Rokovalo sa o prepojení na univerzitnú oblasť, konkrétne Vzdelávací inštitút „University College of London“ – kde sa  realizuje projekt „High Impact Teaching and Learning“ – za účelom zvýšenia kvality regionálneho školstva v rôznych krajinách Európy a Ázie so zohľadnením príslušných geografických a regionálnych špecifík.

Následne zástupcovia MŠVVaŠ SR zavítali na školu Babington College v Leicesteri, ktorá sa prezentuje úspešnými vzdelávacími výsledkami príkladu dobrej praxe implementácie inkluzívneho vzdelávania. Na pôde školy prebehla živá diskusia s aktuálnymi rómskymi žiakmi a úspešnými absolventmi Babington College pochádzajúcich z rómskych komunít na východnom Slovensku.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident prijal spisovateľku Alexijevič, položili sviečku za Kuciaka a Kušnírovú

22:11 Prezident prijal spisovateľku Alexijevič, položili sviečku za Kuciaka a Kušnírovú

Prezident Andrej Kiska v sobotu 17. novembra prijal bieloruskú spisovateľku Svetlanu Alexijevič, lau…