Ministerstvo školstva: Slávnostné otvorenie akademického roka na EU v Bratislave aj za účasti štátnej tajomníčky Oľgy Nachtmannovej

21.9.2018 14:27

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová sa v pondelok 17. septembra 2018 zúčastnila na slávnostnom otvorení akademického roka na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Ministerstvo školstva: Slávnostné otvorenie akademického roka na EU v Bratislave aj za účasti štátnej tajomníčky Oľgy Nachtmannovej
Foto: minedu.sk
Popis: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SK

Úvodný príhovor predniesol rektor univerzity prof. Ferdinand Daňo, ktorý sa venoval najmä informácii o aktuálnom stave univerzity, jej úspechom, zahraničnej spolupráci, vedecko-výskumnej činnosti a výzvam v novom akademickom roku.

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová vo svojom prejave k študentom vyzdvihla dôležitosť voľby kvalitnej univerzity, pretože tá je kľúčová pre napredovanie v profesijnom živote.

„Vysoká škola by vám mala poskytnúť priestor, aby ste si vytvorili pevné základy vášho profesijného uplatnenia. Základy netreba v žiadnom zmysle podceňovať najmä v súčasnosti, keď je konkurencia veľmi tvrdá. Na to, aby sme uspeli, musíme byť k sebe náročnými v každom ohľade. Dobre naštartovaná kariéra začína správne zvolenou vysokou školou“.

Na záver svojho príhovoru zaželala štátna tajomníčka študentom veľa síl a zdravia do úspešného štúdia v začínajúcom sa akademickom roku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

21:55 SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

Podmienky výkonu kontroly a monitoring staníc technickej a emisnej kontroly, ktoré ministerstvo dopr…