Ministerstvo školstva: Školy a školské zariadenia majú po 10 rokoch nový pracovný poriadok pre svojich zamestnancov | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Ministerstvo školstva: Školy a školské zariadenia majú po 10 rokoch nový pracovný poriadok pre svojich zamestnancov

12. 2. 2020 13:41

Školy a školské zariadenia majú oddnes nový vzorový Pracovný poriadok pre pedagogických a ostatných zamestnancov škôl a školských zariadení. Na pôde rezortu školstva ho podpísali ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová a predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavel Ondek.

Ministerstvo školstva: Školy a školské zariadenia majú po 10 rokoch nový pracovný poriadok pre svojich zamestnancov
Foto: minedu.sk
Popis: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SK
reklama

Jeho príprava vyplynula z potrieb praxe, keď nová legislatíva, predovšetkým zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch nastolil nové otázky v oblasti pracovnoprávnych vzťahov a sociálneho dialógu. Konkrétne ide o ochranu pred sociálno-patologickýcmi javmi (mobbing, bosssing, šikanovanie) a lepšiu úpravu pracovnoprávnych vzťahov na pracovisku bez toho, aby sa učitelia museli obracať na súdy.

Podpísaný pracovný poriadok sa stane východiskom pre všetky školy a školské zariadenia, ktoré si podľa neho vypracujú vlastné pracovné poriadky s ohľadom na svoje podmienky a potreby.

Jeho významnou súčasťou je aj dodatok, podľa ktorého školy budú riešiť prácu nadčas svojich zamestnancov vykonávanú počas aktivít mimo školy, či už pôjde o lyžiarske a plavecké kurzy, školské výlety alebo účelové cvičenia.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

8:10 Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa 18. 2. vo Vlkanovej zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vojenske…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím