Ministerstvo školstva: Na UK v Bratislave otvorili 60. akademický rok Jazykovej a odbornej prípravy cudzincov a krajanov

14. 10. 2019 8:22

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová sa zúčastnila na slávnostnom otvorení 60. akademického roka Jazykovej a odbornej prípravy cudzincov a krajanov dňa 4. októbra 2019 v Aule Univerzity Komenského v Bratislave.

Ministerstvo školstva: Na UK v Bratislave otvorili 60. akademický rok Jazykovej a odbornej prípravy cudzincov a krajanov
Foto: minedu.sk
Popis: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SK
reklama

S Centrom ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave spolupracuje rezort školstva už dlhšie a zabezpečuje poskytovanie rozvojovej pomoci formou udeľovania vládnych štipendií zahraničným študentom na všetky stupne vysokoškolského štúdia na verejných vysokých školách v akreditovaných študijných odboroch. Súčasťou štipendijnej ponuky sú kurzy slovenského jazyka a odbornej prípravy pre študentov pred ich nástupom na vysokú školu, pokiaľ ich znalosť slovenského jazyka nie je dostatočná na absolvovanie štúdia vo zvolenom študijnom odbore zdôraznila štátna tajomníčka v úvodnom slove v rámci slávnostného otvorenia.

V akademickom roku 2019/2020 bolo priznané vládne štipendium na jazykovú a odbornú prípravu pred vysokoškolským štúdiom 41 študentom z rozvojových krajín.

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová v závere svojho vystúpenia zdôraznila, že vládne štipendiá ako súčasť rozvojovej pomoci sledujú cieľ poskytnúť partnerským krajinám rozvojovej spolupráce vzdelaných expertov v oblastiach, v ktorých to konkrétna krajina najviac potrebuje. Zároveň zaželala úspešný štart v novom akademickom roku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

8:10 Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa 18. 2. vo Vlkanovej zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vojenske…