Ministerstvo školstva: IUVENTA pomôže zmapovať situáciu nezamestnaných mladých ľudí z vidieckych oblastí

27. 11. 2019 8:22

Spolu 21 európskych krajín sa zapojilo do rozsiahleho projektu zameraného na zmapovanie situácie nezamestnaných mladých ľudí vo vidieckych oblastiach. Projekt sa realizuje v rámci programu EÚ na podporu spolupráce vo vede a technológiách (COST) a slovenskú stranu zastupuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ministerstvo školstva: IUVENTA pomôže zmapovať situáciu nezamestnaných mladých ľudí z vidieckych oblastí
Foto: minedu.sk
Popis: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SK
reklama

Táto priamo riadená organizácia rezortu školstva včera hostila prvé projektové stretnutie manažmentu projektu s názvom „Rural NEET Youth Network: Modeling the risk underlying rural NEETs social exclusion“ (RNYN) – sieť zameraná na zmapovanie rizík, ktoré spôsobujú sociálne vylúčenie mladých ľudí z vidieckych oblastí, ktorí sa už nevzdelávajú, ale ani nepracujú. Aktivity medzinárodnej siete v rámci projektu sa prioritne zameriavajú na krajiny, ktoré vykazujú vyššiu mieru nezamestnaných takýchto mladých ľudí.

V rámci projektu vznikne multidisciplinárna sieť odborníkov z krajín EÚ, ktorá vytvorí výskumnú metodológiu a umožní porozumieť sociálnemu vylúčeniu spomenutej kategórie mladých ľudí z vidieka a komparatívna štúdia, ktorá vytvorí ich profily z celej Európy a umožní zadefinovať nápravné opatrenia v tejto oblasti.

Prostredníctvom projektu budú vytvorené a podporené výskumné kapacity, ktoré sa zameriavajú na problematiku týkajúcu sa nezamestnanej mládeže a mládeže vo všeobecnosti. Študenti PhD. štúdia a začínajúci výskumníci budú podporení v rámci mentoringového programu, tréningových škôl, aktívnej účasti na workshopoch a konferenciách, s možnosťou zúčastniť sa na krátkodobých výskumných pobytoch, čo podporí rast výskumných kapacít v oblasti mládeže aj na Slovensku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…