Ministerstvo pôdohospodárstva: Agrorezort začal bojovať proti dezinformáciám v starostlivosti o psy | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Ministerstvo pôdohospodárstva: Agrorezort začal bojovať proti dezinformáciám v starostlivosti o psy

28. 2. 2020 10:51

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), v spolupráci s kynológmi a veterinármi, pripravilo pre všetkých majiteľov psov edukačnú príručku o starostlivosti a chove psov. Majiteľom psov priblížuje ich práva, povinnosti, základné informácie o potrebách psov, ich ochoreniach a starostlivosti o štvornohých členov rodiny. Príručkou agrorezort bojuje aj proti dezinformáciám o chove psov, ktoré sa šíria po internete.

Ministerstvo pôdohospodárstva: Agrorezort začal bojovať proti dezinformáciám v starostlivosti o psy
Foto: TASR
Popis: Gabriela Matečná
reklama

„Vďaka našej intenzívnej aktivite počas posledných štyroch rokov, má dnes Slovensko jednu z najpokrokovejších legislatív v oblasti chovu a ochrany zvierat spomedzi krajín EÚ. Žiadna legislatíva však nemôže nahradiť edukáciu. Navyše na internete sa objavuje čoraz viac dezinformácií o starostlivosti a chov psov, ktoré môžu psíkom uškodiť. Rozhodli sme sa preto vytvoriť túto príručku, ktorú budeme v spolupráci s Komorou súkromných veterinárnych lekárov distribuovať aj začínajúcim a skúsenejším chovateľom,“ vysvetlila Gabriela Matečná, vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (SNS).

Agorezort pri tvorbe príručky pre majiteľov psov spolupracoval s veterinármi a chovateľmi psov. Informácie v príručke informujú vlastníkov psov a vedú ich tak k lepšej starostlivosti. V brožúre sú napríklad informácie o chorobách, hygiene a výžive psov. Obsahuje aj podmienky a požiadavky na držbu psa a pravidlá pohybu so psom na verejnosti, či v prírode. Užitočným tipom aj pre skúsenejších psíčkarov je prvá pomoc a odporúčaná lekárnička. Menej skúseným majiteľom a chovateľom psov prídu vhod aj informácie o zásadách správneho očkovania, odčervovania a čipovania psov. Veľmi dôležitou časťou sú aj informácie o potravinách, ktoré do psieho jedálnička nepatria. Ministerstvo sa zameralo aj na vyvracanie dezinformácií a mýtov o chove psov.

„Vlastniť psa môže ktokoľvek, nemusí pri tom spĺňať žiadne kvalifikačné nároky. Pes je však živý tvor a starostlivosť o neho vyžaduje určité vedomosti. Edukácia majiteľov zvierat je preto mimoriadne dôležitá. Verím preto, že aj vďaka tejto informačnej príručke budú vedieť majitelia svojim psím členom rodiny zabezpečiť kvalitnejšie životné podmienky,“ dodala Gabriela Matečná. V spolupráci s Komorou veterinárnych lekárov SR prebehne aj propagácia tejto brožúry vo veterinárnych ambulanciách po celom Slovensku. Príručku pre majiteľov psov je možné nájsť na webovom sídle Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Prílohy (dokumenty na stiahnutie)

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím