Ministerstvo hospodárstva: V. Ferencz: Veľtrhy ponúkajú možnosť nahliadnuť do sveta strojárstva a elektrotechniky

24.5.2018 18:11

Sprievodným podujatím Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre je Slovenská kooperačná burza. Podujatie patrí už 12 rokov k najväčším a najprestížnejším medzinárodným business-to-business (B2B) podujatiam pre slovenských a zahraničných podnikateľov na Slovensku. Otvoril ju štátny tajomník ministerstva hospodárstva Vojtech Ferencz.

Ministerstvo hospodárstva: V. Ferencz: Veľtrhy ponúkajú možnosť nahliadnuť do sveta strojárstva a elektrotechniky
Foto: SITA
Popis: Budova Ministerstva hospodárstva SR

„Slovenský trh práce aktuálne čelí nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily vo všetkých priemyselných odvetviach. Práve odborné veľtrhy sú priestorom ukázať návštevníkom a najmä  študentom, že tieto priemyselné odvetvia majú veľký potenciál a ponúkajú možnosť nahliadnuť do sveta strojárstva a elektrotechniky v podobe výrobkov a noviniek z oblasti strojov, výroby plastov alebo automatizácie,“ zdôraznil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Vojtech Ferencz na otvorení  Slovenskej kooperačnej burzy. Tá je sprievodným podujatím 25. ročníka Medzinárodného strojárskeho veľtrhu. Ako ďalej uviedol štátny tajomník Ferencz, minulé ročníky boli z pohľadu návštevníkov zamerané na celý rad sprievodných aktivít a punc kvality priemyselných odvetví sa tak pomaly vytrácal. Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré má nad veľtrhom záštitu, sa preto rozhodlo tento rok zaujať návštevníkov stánkami zameranými na vystavovateľov za strojársky a elektrotechnický priemysel.

Slovenská kooperačná burza Nitra, ktorú organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), vytvára ako sprievodné podujatie Medzinárodného strojárskeho veľtrhu priestor a nové príležitosti na nadviazanie spolupráce a  prehĺbenie už existujúcich vzťahov. V rámci odborného sprievodného programu je pozornosť venovaná automobilovému priemyslu a mobilite budúcnosti.  V týchto témach je Ministerstvo hospodárstva SR aktívne a vypracovalo Akčný plán inteligentného priemyslu SR, ktorý plánuje predložiť na rokovanie vlády v priebehu nasledujúceho mesiaca. V rovnakom  termíne by kabinet mohol rokovať o Stratégii hospodárskej politiky Slovenskej republiky do roku 2030. Tento dokument by mal reflektovať na očakávaný vývoj priemyslu v nasledujúcich rokoch, ako aj na nové formy podnikania, ekologické riešenia,  inovácie, vedu a výskum či  regionálny rozvoj.

Slovenská kooperačná burza patrí už 12 rokov k najväčším a najprestížnejším medzinárodným business-to-business (B2B) podujatiam pre slovenských a zahraničných podnikateľov na Slovensku. V jeden deň a na jednom mieste poskytuje firmám príležitosť vymeniť si skúsenosti z praxe, ako aj možnosť nadviazať obchodné kontakty.  Tento rok sa jej zúčastní vyše 80 slovenských firiem a 17 spoločností z 8 krajín sveta, medzi nimi z Česka, Veľkej Británie, Japonska či USA, ktoré absolvujú takmer 400 vopred naplánovaných bilaterálnych rokovaní. Okrem podpory exportu sa aktuálny ročník SKB v Nitre zameriava na potenciál slovenského strojárstva a naň nadväzujúcich produkčných odvetví. V rámci odborného programu budú odborníci z praxe a zástupcovia štátu diskutovať na tému automobilové strojárstvo a mobilita budúcnosti, výzvy zamerané na podporu inovácií a elektromobilita a jej dosah na dopravu a priemysel, ktoré súvisia s budúcim vývojom našej ekonomiky.

Odbor komunikácie MH SR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zelník (SNS): Zvýšiť kvalitu a dostupnosť ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa dá cez rezidentské programy navýšením počtu prijímaných absolventov medicíny

20:11 Zelník (SNS): Zvýšiť kvalitu a dostupnosť ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa dá cez rezidentské programy navýšením počtu prijímaných absolventov medicíny

Ambulantný sektor v súčasnosti trpí nedostatkom lekárov. Výchova lekára špecialistu po skončení stre…