Ministerstvo hospodárstva: Štátny tajomník Chovanec rokoval s veľvyslankyňami Bulharska a Slovinska

20.8.2017 7:03

Štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec sa v stredu 16. augusta stretol s mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou Bulharskej republiky Jordankou Chobanovou. Rokovali o vzájomných obchodných vzťahoch a nadchádzajúcom bulharskom predsedníctve v Rade Európskej únie. Štátny tajomník priblížil svoje skúsenosti zo zastrešovania rád ministrov a hľadania kompromisov medzi členskými štátmi i povinnosti krajiny hostiacej sprievodné podujatia.

Ministerstvo hospodárstva: Štátny tajomník Chovanec rokoval s veľvyslankyňami Bulharska a Slovinska
Foto: SITA
Popis: Budova Ministerstva hospodárstva SR

Predmetom rozhovoru bolo aj plánované zasadnutie zmiešanej komisie pre hospodársku spoluprácu, ktoré by nadviazalo na úspešné zasadnutie z 23. novembra 2015 v Sofii.

Štátny tajomník takisto rokoval s veľvyslankyňou Slovinskej republiky Bernardou Gradišnik, s ktorou otvorili tému návštevy ministra ekonomického rozvoja Slovinskej republiky Zdravka Počivalšeka. Slovensko a Slovinsko majú podobnú stratégiu pri zavádzaní inovácií v priemysle a v mestách, aj pri podpore malého a stredného podnikania, čo vytvára priestor na výmenu skúseností a overených postupov.    

„Stretnutia s partnermi z okolitých krajín nám takmer vždy prinesú nové námety na spoluprácu. Spoločné členstvo v EÚ dáva naším vzťahom širší rozmer, založený na koordinácii a vzájomnej podpore spoločných záujmov,“ priblížil štátny tajomník Chovanec a vyzdvihol nadštandardné vzťahy, ktoré máme s Bulharskom i Slovinskom. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OĽaNO: Richterov nápad je adeptom na byrokratický nezmysel roka

21:35 OĽaNO: Richterov nápad je adeptom na byrokratický nezmysel roka

Vláda plánovanou zmenou zákona o nelegálnej práci šikanuje jednoosobové eseročky. Tvrdia to poslanci…