Ministerstvo hospodárstva: SIEA získala na veľtrhu RACIOENERGIA cenu za najkreatívnejšiu expozíciu

16.4.2018 20:22

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) získala na veľtrhu CONECO – RACIOENERGIA 2018 v bratislavskej Inchebe ocenenie „Zlatý Leonardo“ za najkreatívnejšiu expozíciu.

Ministerstvo hospodárstva: SIEA získala na veľtrhu RACIOENERGIA cenu za najkreatívnejšiu expozíciu
Foto: SITA
Popis: Budova Ministerstva hospodárstva SR

Ocenenie „Zlatý Leonardo" udeľuje odborná porota medzinárodného veľtrhu každoročne vystavovateľom za najkreatívnejšie expozície. SIEA získala cenu už po druhý raz za priestor vyhradený na bezplatné energetické poradenstvo, ktoré poskytuje v rámci národného projektu ŽIŤ ENERGIOU.

Aj tento rok sa návštevníci expozície zaujímajú predovšetkým o možnosti, ako si môžu v domácnosti zabezpečiť teplo, ohrev teplej vody a elektrinu. Tento rok je súčasťou expozície aj konzultačná zóna venovaná výhodám a obmedzeniam pri využívaní obnoviteľných zdrojov energie. V stánku SIEA sú umiestnené aj veľkoplošné názorné schémy zapojenia jednotlivých systémov, prostredníctvom ktorých odborní konzultanti vysvetľujú, ako fungujú slnečné kolektory, fotovoltické panely, tepelné čerpadlá a kotly na biomasu. 

Bezplatné poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU je v areáli výstaviska Incheba v Bratislave k dispozícii do soboty 14. apríla. O konzultácie je možné požiadať aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Trenčíne, Banskej Bystrici, Košiciach a najnovšie aj v Bratislave. Tento projekt je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia.

SIEA, MH SR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident sa stretol s europoslancami vo veci vyšetrovania vraždy Jána a Martiny

22:14 Prezident sa stretol s europoslancami vo veci vyšetrovania vraždy Jána a Martiny

Prezident Andrej Kiska prijal v pondelok delegáciu europoslancov - Výboru Európskeho parlamentu pre …