Ministerstvo hospodárstva: Rozvoj spolupráce s Indiou

1. 5. 2017 9:01

V Bratislave sa 21. 04. 2017 konalo 9. zasadnutie Zmiešanej komisie pre hospodársku a obchodnú spoluprácu medzi Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR) a Ministerstvom priemyslu a obchodu Indickej republiky (MOaP IR).

Ministerstvo hospodárstva: Rozvoj spolupráce s Indiou
Foto: SITA
Popis: Budova Ministerstva hospodárstva SR

Sprievodnou akciou zasadnutia bolo aj podnikateľské fórum, ktoré pripravila agentúra SARIO v spolupráci s Federáciou indických obchodných a priemyselných komôr (FICCI) a zúčastnilo sa na ňom viac ako 40 slovenských a indických podnikateľských subjektov.

Delegácie na rokovaní viedli generálny riaditeľ sekcie stratégie MH SR Dušan Jurík a generálna riaditeľka sekcie obchodu MOaP IR Anita Praveen.

Účastníci zhodnotili vzájomnú hospodársku a obchodnú spolupráce a nové formy spolupráce s dôrazom na ďalší rozvoj obchodu a investícií. Obe strany konštatovali, že tovarová štruktúra vzájomnej obchodnej výmeny je nedostatočná a neodráža reálne možnosti. SR a India vidia priestor na zmenu tohto stavu v spolupráci malého a stredného podnikania (MSP) a v ďalších segmentoch, ako je ochrana životného prostredia, riadenie odpadového hospodárstva, potravinárstvo, či poľnohospodárstvo.

Témou rokovania bola aj problematika týkajúca sa prekážok limitujúcich vzájomnú obchodnú výmenu, konkrétne potreba urýchleného uzatvorenia investičnej dohody medzi EÚ a Indiou, ako aj čo najskoršie obnovenie rokovaní o dohode o voľnom obchode. Predmetom rokovania expertov bola tiež problematika netarifných prekážok obchodu a vízová problematika.

Fotogalérie:

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo kultúry: Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Umeleckého súboru Lúčnica

6:17 Ministerstvo kultúry: Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Umeleckého súboru Lúčnica

Ministerstvo kultúry SR informuje o vyhlásení výberového konania na obsadenie funkcie generálneho ri…