Ministerstvo dopravy: Vďaka eurofondom pribudli v Žiline nové trolejbusy

26.11.2017 9:22

V Žiline začalo premávať osem nových nízkopodlažných a energeticky úsporných trolejbusov. Ich nákup bol spolufinancovaný z fondov Európskej únie v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Ďalších sedem vozidiel pribudne na žilinské cesty do marca 2018.

Ministerstvo dopravy: Vďaka eurofondom pribudli v Žiline nové trolejbusy
Foto: data.gov.sk
Popis: Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SK - logo

„Chceme zvýšiť motiváciu cestujúcich využívať verejnú osobnú dopravu. Preto som veľmi rád, že sme vďaka eurofondom pomohli Žiline zaobstarať kvalitné vozidlá s najmodernejšími bezpečnostnými prvkami, ktoré sú prispôsobené aj na cestovanie pre  imobilných cestujúcich alebo mamičiek s kočíkmi. Som presvedčený, že je to krok správnym smerom a že sa úroveň cestovania v tomto meste zvýši,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Dopravný podnik mesta Žilina získa celkovo dvanásť kusov nízkopodlažných trojnápravových kĺbových trolejbusov MHD a tri dvojnápravové sólo trolejbusy. Ide o moderné vozidlá, ktoré rozšíria základňu 42 trolejbusov v Žiline. Trolejbusová doprava zohráva v Žiline kľúčovú úlohu, pretože spája všetky sídliská s centrom mesta. Dopravný podnik mesta Žilina zabezpečuje verejnú dopravu pre 83 tisíc obyvateľov mesta.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR poskytne na tento projekt takmer 8 miliónov eur z Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra (OPII). 

PaedDr. Árpád Érsek

  • MOST-HÍD
  • minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja

Žilina a Prešov sú dve mestá na Slovensku, ktoré získajú nové trolejbusy z OPII. Mestá Košice a Bratislava zase vďaka eurofondom cestujú novými modernými električkami. Európska únia podporuje verejnú osobnú dopravy ako dôležitý prostriedok pre zmierňovanie dopravných zápch a negatívnych ekologických dopadov individuálnej automobilovej dopravy. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo spravodlivosti: Výzva Výboru pre práva LGBTI osôb k predvolebnej kampani

21:03 Ministerstvo spravodlivosti: Výzva Výboru pre práva LGBTI osôb k predvolebnej kampani

V zmysle čl. 12 Ústavy Slovenskej republiky sú ľudia slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Vzh…