Ministerka školstva Martina Lubyová prišla povzbudiť prvákov počas testovania pohybových predpokladov

12.10.2017 10:34

Hĺbku predklonu, skok do diaľky z miesta i kotúľanie troch lôpt si dnes vyskúšali prváci na Základnej škole v Senci na Mlynskej ul. 50 v rámci pilotného projektu testovania pohybových predpokladov. Podporiť ich v tom prišla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, ako aj bývalý futbalový reprezentant Dušan Tittel (SNS) a zlatí olympijskí medailisti vo vodnom slalome Ladislav a Peter Škantárovci.

Ministerka školstva Martina Lubyová prišla povzbudiť prvákov počas testovania pohybových predpokladov
Foto: TASR
Popis: Martina Lubyová, ministerka školstva

„Ministerstvo školstva mimoriadne citlivo vníma potrebu rozvíjania športových zručností najmä u detí na prvom stupni základných škôl. Zvyšovaním záujmu o pohybové aktivity u detí si, dúfam, vychováme nástupcov našich úspešných športovcov a reprezentantov slovenského športu,“ uviedla ministerka školstva Martina Lubyová. V rámci návštevy školy si prezrela aj moderné učebne chémie a technickej výchovy a taktiež zavítala na jednu vyučovaciu hodinu.

Testovanie v celkovo desiatich parametroch a činnostiach absolvujú v týchto dňoch žiaci 1. a 3. ročníka vo vybraných základných školách po celom Slovensku.  V každom kraji boli vybrané tri školy. Od školského roku 2018/2019 bude testovanie povinné pre všetky deti 1. ročníkov základných škôl, ktoré absolvujú o dva roky rovnaké testy aj v 3. ročníku.

Cieľom celoplošného žiakov prvých a tretích ročníkov je odporučiť deťom (ich rodičom) druhy športov, na ktoré majú deti predpoklady a môžu sa im venovať aj na výkonnostnej úrovni, resp. ich budú viac baviť vzhľadom na ich danosti. Na testovaní spolupracujú Národné športové centrum,  Slovenský olympijský výbor a Slovenský paralympijský výbor.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Minister Gajdoš rokoval s veľvyslankyňou Švédskeho kráľovstva H. Eduardsovou

21:10 Minister Gajdoš rokoval s veľvyslankyňou Švédskeho kráľovstva H. Eduardsovou

Minister obrany SR Peter Gajdoš prijal na pôde rezortu obrany veľvyslankyňu Švédskeho kráľovstva Hel…