Minister hospodárstva navštívil najvýznamnejšie ekonomické podujatie v Rusku

29.5.2018 18:11

Slovenská delegácia pod vedením ministra hospodárstva Peter Žigu navštívila dvojdňové Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum, ktoré často označujú ako takzvaný ruský Davos. V poradí 19. ročníku výstavy v dňoch 24.-25.6. dominovali otázky medzinárodnej spolupráce, investície a inovácie, ale predovšetkým tradične oblasť energetiky.

Minister hospodárstva navštívil najvýznamnejšie ekonomické podujatie v Rusku
Foto: TASR
Popis: Minister hospodárstva SR Peter Žiga

Pri tejto príležitosti sa šéf rezortu hospodárstva stretol aj s ministrom energetiky Alexandrom Novakom. Ocenili dobrú spoluprácu v oblasti jadrovej energetiky, ale aj v oblasti dodávok plynu a ropy. 

Minister hospodárstva Peter Žiga na výstave rokoval aj s ministrom obchodu Denisom Manturovom. Konštatovali, že vzájomný obchod sa stále ešte nevrátil do úrovne pred zavedením sankcií, ale vývoj sa postupne mení k lepšiemu. Už minulý rok sa po ukončení recesie v Ruskej federácii zvýšil vzájomný obrat o takmer 20% a počet turistov z Ruska vlani stúpol o viac ako štvrtinu. Obaja ministri sa súčasne zhodli, že po dvoch rokoch sa na jeseň opäť zíde medzivládna komisia pre hospodársku a vedecko- technickú spoluprácu medzi Slovenskom a Ruskou federáciou.

Ekonomické fórum navštívili vrcholní ruskí politici, vrátane prezidenta Vladimira Putina, zástupcovia významných svetových spoločnosti alebo vedecké kapacity. Tento rok na fóre vystúpil okrem iných vysokých predstaviteľov štátov aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Súčasťou slovenskej delegácie boli aj štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc a štátny tajomník rezortu hospodárstva Vojtech Ferencz. 

Odbor komunikácie MH SR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo vnútra: Polícia informovala o vyšetrovaní trestnej činnosti v minulom roku

22:00 Ministerstvo vnútra: Polícia informovala o vyšetrovaní trestnej činnosti v minulom roku

Slovenským policajtom v roku 2018 podarilo objasniť historicky najviac prípadov. Objasnenosť trestný…