Minister Peter Plavčan bol povzbudiť mladých biatlonistov na majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v Osrblí

0
Peter Plavčan (Autor: SITA)

Počas predposledného dňa šampionátu (20. – 28. február 2017) boli na programe štafetové preteky kadetov a kadetiek. Dopoludnia boli naplánované štafetové preteky kadetov na 3 x 7,5 km, v ktorých medzi tímami z 23 krajín nechýbala ani slovenská trojica biatlonistov v zložení Lukáš Ottinger, Samuel Hubač a Matej Lepeň. Vo svetovej konkurencii sa nestratili a napokon došli do cieľa na výbornom siedmom mieste.

Popoludní minister držal palce našim kadetkám Veronike Haidelmeierovej, Júlii Machyniakovej a Henriete Horvátovej, ktoré súťažili spolu s ďalšími 21 tímami v štafetových pretekoch na 3 x 6 km. Po veľkom boji skončili na 12. mieste.