Minister Lajčák: Slovensko sa po prvý raz zapojilo do procesu výberu generálneho tajomníka OSN

9. 10. 2016 7:09

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák zhodnotil na tlačovej konferencii, po návrate z pracovnej cesty vo Washingtone, proces výberu nového generálneho tajomníka OSN.

Minister Lajčák: Slovensko sa po prvý raz zapojilo do procesu výberu generálneho tajomníka OSN
Foto: SITA
Popis: Miroslav Lajčák
reklama

Zároveň zbilancoval svoju kandidatúru na tento post a kampaň na jej podporu a výsledné umiestnenie v hlasovaní členov Bezpečnostnej rady OSN.

„Bol to historický proces, Slovensko sa po prvý raz zapojilo do procesu výberu generálneho tajomníka OSN,“ konštatoval minister M. Lajčák. „Moja kandidatúra a s ňou súvisiaca kampaň priniesla obrovské zviditeľnenie Slovenska a bola obrovskou skúškou našej diplomacie. S hrdosťou môžem konštatovať, že slovenská diplomacia v nej obstála na výbornú. Túto súťaž sledoval celý svet a Slovensko sa vďaka nej stalo globálnym hráčom,“ zdôraznil minister M. Lajčák.

Venoval sa aj analýze svojich i celkových výsledkov tajného hlasovania v Bezpečnostnej rade OSN a rozobral aj ponaučenia, ktoré z tohto procesu vyplývajú pre Slovensko, Východoeurópsku regionálnu skupinu v OSN, ale aj pre zoskupenie V4 a celú Európsku úniu.

Video tu

JUDr. Miroslav Lajčák

  • BPP
  • minister zahraničných vecí a európskych záležitostí

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

19:11 P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

Slovenská republika pristupuje k svojim záväzkom voči Severoatlantickej aliancii zodpovedne, čo potv…